26.7.2022

Starší dorast U19 absolvoval sústredenie v Liptovskom Jáne

Kategória U19 mala počas minulého týždňa na programe sústredenie, počas ktorého odohrala jeden prípravný duel.

V termíne od stredy 20. júla 2022 do soboty 23. júla 2022 sme sa zúčastnili sústredenia v Liptovskom Jáne, kde sme našli výborné podmienky na ihrisku TJ Štart Liptovský Ján. Okrem tréningových jednotiek sme absolvovali teambuildingovú akciu, ale taktiež tréning pre deti z miestneho klubu vo veku od 9 do 12 rokov, ktorý viedli na jednotlivých stanovištiach naši hráči z U19. Vyvrcholením sústredenia bol prípravný zápas proti FK Pohronie, v ktorom sme remizovali 1:1,“ priblížil tréner Ondrej Vilner.

V súboji s Pohroním sa skóre menilo až po zmene strán. Duel sa skončil remízou 1:1, keď sa o jediný ružomberský gól postaral Lukáš Filipiak. V zápase proti nováčikovi I. dorasteneckej ligy sme nastúpili od začiatku zápasu v pozmenenej zostave, keďže sme dali príležitosť hlavne hráčom, ktorí mali doteraz menšie zápasové zaťaženie. Súper sa prezentoval tvrdou hrou a bojovnosťou, čo nám robilo v zápase problémy hlavne v našej útočnej fáze. Súpera sme nepustili do žiadnej gólovej šance, naopak naše gólové príležitosti, ktoré sme si vypracovali v zápase ostali nevyužité. Zápas nám ukázal na čom musíme ďalej tvrdo pracovať v tréningovom procese,“ zhodnotil tréner prípravné stretnutie.

Hráči aj realizačný tím si sústredenie pochvaľovali. Na záver by som sa chcel poďakovať vedeniu klubu MFK Ružomberok, že nám umožnili absolvovať sústredenie v Liptovskom Jáne, taktiež domácemu klubu TJ Štart Liptovský Ján za vytvorenie skvelých podmienok a môjmu kolegovi asistentovi Mirovi Droppovi za zorganizovanie celého sústredenia, kde bolo naším hlavným zámerom utužiť kolektív, spoznať hráčov po charakterovej stránke a vytvoriť pozitívnu atmosféru v kabíne pred blížiacou sa novou sezónou,“ spokojne konštatoval Ondrej Vilner.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK