30.7.2022

Preview: „Súperovi máme čo vracať z posledného zápasu“

V nedeľu 31. júla 2022 o 20:30 odohrá Ružomberok v Poprade tretie kolo Fortuna ligy s Liptovským Mikulášom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža sa vo štvrtok rozlúčila s pohárovou Európou, keď prehrala v odvete druhého predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA v Rige 1:2. Chceli sme ešte niečo urobiť s výsledkom. Mali sme zámer vyhrávať v prvom polčase, aby domáci znervózneli a mohli sme sa pokúsiť zdramatizovať ich postup. Žiaľ, nepodarilo sa nám skórovať z dobrých šancí či Kelemena, či Mojžiša alebo Malého, aby sme my dali ten prvý gól. Naopak, prvý gól nám dal súper a potom to už bolo veľmi ťažké. Musím chlapcov pochváliť, že nezložili zbrane. Dostali sme sa do zápasu penaltou, kde sme dali na 1:1. Chceli sme ísť aspoň za víťazstvom z tohto zápasu, ale súper urobil veľmi dobrý prechod, išiel do vedenia 2:1 a potom si už odkontroloval výsledok. Na druhej strane nám tento zápas ukázal, že môžeme rátať aj s ostatnými hráčmi, ktorí sa ukázali veľmi dobre. Či Kelemen, či Malý, či Selecký sa toho dobre zhostili proti silnému súperovi a v niektorých situáciách sa mu vedeli vyrovnať,“ zhodnotil tréner predchádzajúci duel.

Vo Fortuna lige majú Ružomberčania na svojom konte po dvoch kolách štyri body za výhru v Skalici 2:0 a domácu remízu s Podbrezovou 2:2. V nedeľu cestujú do Popradu, kde odohrajú liptovské derby s Tatranom Liptovský Mikuláš, ktorý doteraz prehral s Dunajskou Stredou 1:2 a remizoval s Michalovcami 1:1. Mužstvo spod Čebraťa v jesennej časti minulej sezóny síce na svojom štadióne vyhralo nad Tatranom 4:1, no následne mu na jar v Poprade napriek dvojgólovému náskoku podľahlo 2:3. Čaká nás oblastné derby, kde máme súperovi čo vracať z posledného zápasu, keď sme mali celkom jasný zápas a domáci otočili výsledok. Budeme chcieť tomu zamedziť a pôjdeme do Popradu s tým, že budeme chcieť vyhrať. Vieme, že Mikuláš má nového trénera. Darí sa im vštepiť nový systém. Je jasná vec, že budú chcieť prvýkrát vyhrať v novej sezóne, ale myslím si, že keď budú chlapci dostatočne namotivovaní a vyvarujeme sa individuálnym chybám, mohli by sme ten zápas zvládnuť,“ povedal Peter Struhár.

Kvôli zraneniam nebudú môcť do nedeľného súboja zasiahnuť Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos a Matej Kochan. Otázny je štart Ivana Krajčírika a pre chorobu aj Mateja Madleňáka. Do Popradu sa chystá aj náš fanklub Concordia 1906. Pokiaľ sa chcete pridať, všetky potrebné informácie nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela TV Dajto a k dispozícii bude aj na VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, Ján Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK