12.8.2022

Preview: V sobotu doma privítame Trenčín

V sobotu 13. augusta 2022 o 18:00 odohrá Ružomberok domáci zápas piateho kola Fortuna ligy s Trenčínom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom A mužstva Petrom Struhárom.

Liptáci cestovali uplynulý víkend do Banskej Bystrice, kde zvíťazili po obrate skóre 3:2. Ako asi každý videl, chceli sme byť my tí aktívni, ale mali sme proti sebe súpera, ktorý vedel trestať gólmi všetky naše chyby v nebezpečných priestoroch, kde sme strácali lopty. Ja som bol stále v kľude, lebo som videl, že chalani to chcú zlomiť jedným gólom. To sa nám podarilo a potom sme išli za víťazstvom. Je to pre nás dôležité víťazstvo z hľadiska psychiky, lebo takéto víťazstvo vždy pozdvihne tím. V zápase boli emócie, veľa energie a vyšli nám striedania. Striedajúci hráči podali veľmi dobré výkony,“ zhodnotil tréner predchádzajúce meranie síl.

Ruža má momentálne na svojom konte osem bodov a nachádza sa na priebežnej tretej pozícii. Rovnaký bodový zisk patrí aj druhej Dunajskej Strede a prvý Slovan Bratislava doteraz vybojoval o bod viac. Naopak, od štvrtej Žiliny a piatej Podbrezovej delia Ružomberčanov dva body. Mužstvo z centra dolného Liptova privíta v sobotu na svojom trávniku Trenčín, ktorý nemal úvod sezóny podľa svojich predstáv a na prvý ligový gól čakal až do štvrtého kola. Už po dvoch súťažných dueloch došlo pod hradom Matúša Čáka k trénerskej výmene, keď Petra Hyballu nahradil jeho asistent Marián Zimen.

Minulý piatok sa už Trenčania dočkali gólov, keď doma zvíťazili nad Michalovcami 3:1. Po výhre poskočili v tabuľke so štyrmi bodmi na deviate miesto a zároveň sa bodovo dotiahli na ôsmu Skalicu aj siedme Michalovce. Trenčín prebral Marián Zimen. Je to tréner, ktorý chce hrať futbal. Celá filozofia Trenčína je, že chcú hrať vysoký pressing, útočný futbal. Posledný zápas nám ukázal, že súper je veľmi nebezpečný najmä čo sa týka útočnej fázy hry. Vedia sa presadzovať jeden na jedného. Majú tam veľmi rýchlych hráčov, takže na to si budeme musieť dať pozor. Takisto si myslím, že ich povzbudilo víťazstvo. Čakáme od nich, že sa budú chcieť aj u nás prezentovať útočným futbalom,“ povedal Peter Struhár.

Kvôli zraneniam nebudú môcť do sobotného duelu zasiahnuť Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan a Ivan Krajčírik. Otázny je štart Mária Mrvu, Adriána Macejka, Marka Kelemena a Tomáša Bobčeka. Pozvánku na zápas nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: TASR, Ján Kmeť, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK