14.8.2022

Adam Tučný hral proti svojmu bývalému klubu

Sobotný duel piateho kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Trenčínom sa skončil remízou 0:0. Po stretnutí predstúpil pred prítomných zástupcov médií stredopoliar Adam Tučný.

V prvom polčase Samuel Lavrinčík, Matúš Kmeť a Njegoš Kupusović z nádejných pozícií nenamierili medzi žrde. Pri hlavičke Lazara Stojsavljevića si dal pozor Tomáš Frühwald a tvrdú strelu Alexandra Mojžiša spoza šestnástky nepustil za svoj chrbát Michal Kukučka. Po zmene strán Kingsley Madu namieril vedľa brány, strelu Matúša Kmeťa z priameho kopu vyrazil brankár a v samom závere Jakub Rakyta tesne minul z hranice pokutového územia horný roh. Myslím si, že od začiatku to bol zápas v dobrom tempe. Išli sme my do nich aj oni do nás. Veľa protiútokov, veľa akcií, len škoda, že sme nevedeli dať gól alebo si aspoň vytvoriť nejakú šancu,“ zhodnotil duel ružomberský futbalista.

Na stretnutie si našlo cestu 1 225 divákov, pričom najmä fanklub Concordia 1906 neúnavne hnal počas celého súboja domácich hráčov za víťazstvom. Prítomní diváci však gól nevideli a duel priniesol len veľmi malé množstvo vyložených príležitostí na jednej či druhej strane.Treba na tom pracovať, aby sme si vytvárali viac šancí, lebo dnes sme ich mali málo, ale myslím, že časom to príde a bude nám to tam padať,“ povedal Adam Tučný.

Pre futbalistu obliekajúceho dres s číslom sedemnásť išlo o špecifický zápas, keďže prvýkrát od príchodu do Ružomberka počas tohto leta nastúpil proti svojmu predchádzajúcemu zamestnávateľovi.Hrať proti bývalému klubu je vždy trošku zvláštny a dobrý pocit. Poznal som chalanov, čiže pre mňa to bol dobrý zápas,“ povedal bývalý hráč Trenčína, ktorý bol rád, že sa stretol s niekdajšími spoluhráčmi: Po zápase sme pokecali, lebo som ich dlho nevidel. Vlastne s výnimkou niektorých chalanov, od kedy som odišiel z Trenčína. Bol som rád, že som ich konečne videl a že sme si pokecali.“

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK