27.8.2022

Preview: V nedeľu večer doma privítame Slovan Bratislava

V nedeľu 28. augusta 2022 o 20:30 odohrá Ružomberok domáci zápas siedmeho kola Fortuna ligy so Slovanom Bratislava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom ružomberského A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža po ligovej remíze v Zlatých Moravciach 2:2 odohrala v stredu druhé kolo Slovnaft Cupu v Liptovskej Teplej. Tohto súpera zdolala gólmi Michala Dopatera a Adama Tučného 2:0, vďaka čomu postúpila do tretieho kola. V polovici septembra si tak zmeria sily s Makovom. Bol som spokojný s výkonom chlapcov, ktorí nastúpili. Boli to mladší hráči. Počas celého zápasu sme to mali pod kontrolou. Škoda, že sme trošku nenavýšili výsledok, lebo šance na to boli, len sme neboli dostatočne efektívni v koncovke, ale chlapci ukázali potenciál. Z tohto pohľadu som spokojný. Ďalším aspektom toho zápasu bolo, že sme chceli nechať niektorých hráčov oddýchnuť a nik sa nám v tom zápase nezranil. Takže to je pozitívum,“ zhodnotil tréner pohárový duel.

Po postupe v Slovnaft Cupe prišiel vo štvrtok na rad teambuilding. Futbalisti tak na chvíľu vymenili ihrisko za motokárovú dráhu. Po dopoludňajšom tréningu, ktorý sme absolvovali na hlavnom ihrisku, sme mali s chlapcami spoločný obed. Následne sme sa presunuli do Závažnej Poruby, kde sme si urobili spoločný teambuilding na motokárových závodoch. Chlapci sa nám ukázali na trochu iných pozíciách ako na ihrisku. Bolo vidieť, že máme dostatočne agresívnych hráčov aj v takýchto aktivitách. Víťazom závodu sa stal Marko Kelemen, ktorý zdolal trať za 31 sekúnd. Takže bolo to príjemné posedenie s chlapcami pri závodoch. Následne sme mali ešte spoločnú večeru a potom sme ukončili pekný deň,“ spokojne konštatoval Peter Struhár.

Vo Fortuna lige získali Ružomberčania v predchádzajúcich šiestich kolách desať bodov za dve výhry a štyri remízy, čo pre mužstvo spod Čebraťa znamená po piatkovej predohrávke siedmeho kola priebežnú šiestu pozíciu. Rovnaký bodový zisk má aj piata Podbrezová a len o bod viac doteraz vybojovali štvrtá Dunajská Streda a tretia Trnava. Naopak, siedmy Trenčín má o dva body menej. V nedeľu večer čaká na Liptákov náročná výzva keď v siedmom kole privítajú na svojom štadióne úradujúceho majstra Slovan Bratislava. Klub z hlavného mesta má na čele súťaže s pätnástimi bodmi trojbodový náskok pred druhou Žilinou, ktorá už ale odohrala siedme kolo.

Navyše vo štvrtok po dramatickej odvete zavŕšenej úspešným penaltovým rozstrelom, Belasí postúpili cez HŠK Zrinjski Mostar do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy UEFA. V pohárovej Európe si túto jeseň zmerajú sily s klubmi FC Bazilej, Žalgiris Vilnius a Pjunik FC. V minulej sezóne sme však boli jedným z dvoch tímov, ktoré dokázali vo Fortuna lige zvíťaziť nad Slovanom Bratislava a veríme, že s vašou tradične výbornou podporou ho opäť potrápime. Slovanu aj touto cestou gratulujeme, že budeme mať zástupcu v európskych pohároch, čo je dobre pre celý slovenský futbal. My sa ale sústredíme na ligu. Takisto Slovan má široký káder, takže určite pôjdu do zápasu s tým, že nič nepodcenia a chlapci, ktorí nehrali v pohároch, budú stopercentne pripravení na zápas,“ dodal šéf ružomberského realizačného tímu.

Kvôli zraneniam nebudú môcť do nedeľného duelu zasiahnuť Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan, Tomáš Bobček, Ivan Krajčírik, Filip Lichý, Adam Morong a Gabriel Halabrín. Pozvánku na zápas nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela TV Dajto a k dispozícii bude aj na VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Ján Kmeť, Matej Šavol, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK