27.9.2022

Naši futbalisti hrali za SR “20“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsať rokov odohrala v dňoch 24. a 27. septembra 2022 v Taškente dve prípravné stretnutia s rovesníkmi z Uzbekistanu. Súčasťou reprezentačného výberu boli aj naši futbalisti Jakub Luka, Gabriel Halabrín a Jakub Rakyta.

Futbalisti spod Tatier prehrali v prvom súboji 0:2. Jakub Luka absolvoval na trávniku plný počet minút, Gabriel Halabrín hral do 60. minúty a Jakub Rakyta prišiel do hry v 77. minúte.

Slovenský výber nestačil na svojho súpera ani v následnom druhom vzájomnom meraní síl, keď mu podľahol 1:4. O jediný presný zásah hostí sa postaral z pokutového kopu Timotej Jambor zo Žiliny. Gabriel Halabrín a Jakub Rakyta odohrali celé stretnutie, Jakub Luka hral do 65. minúty. Viac informácií o zápasoch nájdete TU.