11.10.2022

Ružomberské futbalistky hrali za SR WU19

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov odohrala od 5. do 11. októbra v Poprade prvú fázu kvalifikácie ME. Súčasťou družstva boli aj naše hráčky Frederika Kovaliková a Darina Hrúziková.

Tím SR WU19 prehral s Dánskom 1:6, s Anglickom 0:3 a so Slovinskom 1:2. Po troch prehrách sa umiestnil v skupine na poslednom štvrtom mieste a vypadol do Ligy B, kde sa na jar bude snažiť o návrat do Áčka.

Darina Hrúziková absolvovala v súboji s Dánskom prvý polčas, v stretnutí s Dánskom hrala od 16. do 69. minúty a následne odohrala celé stretnutie so Slovinskom. Frederika Kovaliková nastúpila do duelu s Dánskom v 59. minúte a odohrala plný počet minút v zápase s Anglickom. Viac informácií o kvalifikačných súbojoch nájdete TU.

Zdroj, foto: futbalsfz.sk