12.11.2022

Preview: Ružu čaká súboj s úradujúcim majstrom

V nedeľu 13. novembra 2022 o 17:30 odohrá Ružomberok v Bratislave osemnáste kolo Fortuna ligy so Slovanom. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Po preložení víkendového ligového zápasu so Zlatými Moravcami cestovali Liptáci v utorok do Skalice, kde odohrali osemfinále Slovnaft Cupu. Mužstvo spod Čebraťa vyťažilo z hernej prevahy a mnohých šancí len konečný remízový výsledok 1:1. Na následné pokutové kopy prehralo 3:4 a pohárová púť sa preň skončila. Posledný zápas sme hrali v pohári, kde sme veľmi smutní z toho, že sme nepostúpili. Súpera sme vedeli zavrieť na tridsaťpäť metrov od ich brány. Búšili sme do nich, ale nevedeli sme sa presadiť v pokutovom území tak, aby sme tam tú loptu dotlačili. Musím ale chalanov pochváliť. Boli tam veľmi dobré pasáže v druhom polčase, kde sme si vytvorili tlak aj veľké šance, ktoré sme nepremenili. Chceli sme postúpiť ďalej, ale už je to za nami. Už sa sústredíme a pripravujeme na Slovan,“ zhodnotil tréner.

Pred posledným jesenným kolom Fortuna ligy má Ruža na svojom konte 23 bodov a patrí jej priebežná piata pozícia. Od šiestej Žiliny ju delí jediný bod a na štvrtú Podbrezovú stráca tri body. K dobru však ešte stále má súboje v Dunajskej Strede (24. 11. o 18:30) a doma so Zlatými Moravcami (27. 11. o 15:30), takže pre Ružomberčanov sa víkendom ešte ligová jeseň nekončí. V nedeľu ich ale čaká náročný súboj, keď sa predstavia v hlavnom meste, kde na nich čaká úradujúci majster Slovan Bratislava. Belasí sa môžu pochváliť víťazstvom v skupine Európskej konferenčnej ligy UEFA a postupom do jarných bojov v pohárovej Európe. Vo Fortuna lige im patrí s tridsiatimi piatimi bodmi prvá pozícia a majú o tri body viac ako druhá Dunajská Streda. Posledné ligové kolo ale nedopadlo podľa ich predstáv a prehrali v Žiline 1:4.

Aj Slovan mal tento týždeň pohárové povinnosti, keď postúpil do osemfinále Slovnaft Cupu po výhre v Stropkove 3:2. Je to náš najlepší tím na Slovensku. To, že prehrali v Žiline budú chcieť odčiniť pred svojimi divákmi a potvrdiť dobrú formu, ktorú mali v predošlých zápasoch. Bolo na nich vidieť, že sú unavení. Pohár hrali oni aj my. V zostave urobili nejaké zmeny, aby si chalani oddýchli na nás. Tým pádom to bude veľmi ťažký súper, ktorý vieme že má veľmi rýchlych hráčov, individuálne veľmi dobre pripravených. Vedia sa presadiť cez jedného, cez dvoch hráčov. Takže na tieto atribúty si budeme musieť dať pozor a hrať na nich veľmi aktívne, aby nemali čas. Aby sme ich prinútili veľa behať a to vieme, že žiadne mužstvo nemá rado,“ povedal Peter Struhár pred meraním síl so súperom, s ktorým Ružomberok v tejto sezóne doma prehral 0:1.

Zo zdravotných dôvodov nebudú môcť do ligového duelu zasiahnuť Samuel Šefčík, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan a Adam Tučný. Na základe dohody medzi klubmi nemôže hrať ani Filip Lichý. Otázny je štart Jakuba Rakytu. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela televízia Dajto a k dispozícii bude aj na VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Ján Kmeť, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK