28.11.2022

Štefan Gerec: „Musíme premieňať šance“

Ruža sa rozlúčila s jesennou časťou Fortuna ligy domácou remízou so Zlatými Moravcami 2:2. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity autor jedného z dvoch ružomberských nedeľných gólov Štefan Gerec.

Po úvodnej šanci Ioannisa Niarchosa, kedy správne zareagoval Ivan Krajčírik, prebrali iniciatívu Liptáci a vypracovali si viaceré príležitosti na skórovanie. Ujala sa napokon až strela Štefana Gereca, ktorého v závere polčasu vysunul Martin Regáli. Ružomberčania tak schádzali z trávnika po úvodnom dejstve s tesným náskokom. Išli sme do zápasu s jasným cieľom získať tri body. Myslím si, že sa nám to aj darilo. Zlaté Moravce sme nepúšťali do nejakých vyložených šancí. Mali dve strely za celý zápas a dali nám dva góly, takže nemôžeme byť spokojní s týmto výsledkom,“ skonštatoval strelec prvého gólu v stretnutí.

Krátko po zmene strán vyrovnal Ioannis Niarchos. Ružomberská odpoveď bola okamžitá, keď Filip Lichý po spolupráci so Štefanom Gerecom vymietol horný roh na súperovej bráne. Následne prišli viaceré domáce šance na navýšenie skóre, no žiadna z nich sa už neskončila gólom. Hostia hrozili najmä zo štandardných situácií. Adam Brenkus ihneď po príchode na trávnik namieril z priameho kopu do brvna. Mali sme šance na ukončenie zápasu. Čo tam mali šance Adam Tučný a Marko Kelemen, mohli sme ich premeniť a koniec by bol úplne iný,“ zamyslel sa Štefan Gerec.

Po ďalšom priamom kope súpera prišiel trest za nepremenené šance z kopačky Adama Brenkusa, ktorý peknou strelou z väčšej vzdialenosti vyrovnal v nadstavenom čase na 2:2. „Loptu som videl až v sieti, keďže som bránil hráča. Neviem čo sa tam presne stalo, ale škoda toho gólu. Veľmi nás to mrzí,“ spomenul si na inkasovaný vyrovnávajúci gól v závere futbalista obliekajúci dres s číslom pätnásť.

Do konca už nezostávalo veľa času, no obidve mužstvá ešte mohli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Najskôr Adam Tučný našiel centrom od rohovej zástavky Mateja Madleňáka, ktorý hlavičkoval tesne vedľa bližšej žrde. Vzápätí na opačnej strane Stephano Alves De Almeida poslal krížnu strelu vedľa vzdialenejšej tyče. Po záverečnom hvizde sa remíza málila najmä domácim, keďže dlho viedli a mali viac možností na poistenie náskoku. Ako vravím, šance čo máme musíme premieňať. Bohužiaľ sa nám to v poslednom čase nedarí a keď nedáme góly sme nervózni a sme potrestaní tým, že dostávame na konci lacné góly,“ povedal Štefan Gerec.

Ružomberok bude zimovať na piatom mieste so ziskom 24 bodov. Pred šiestou Žilinou má dvojbodový náskok a na štvrtú Podbrezovú stráca päť bodov. Určite nemôžeme byť spokojní. Myslím si, že sme mohli mať aj o deväť-desať bodov viac ako teraz, takže nemôžeme byť spokojní,“ dodal na záver útočník, ktorý tento mesiac oslávil tridsiate narodeniny. 

Foto: Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK