28.11.2022

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa ukončili jesennú časť futbalistky a starší dorastenci. Mladší dorastenci odohrali svoje predposledné jesenné stretnutia a prípravkári sa zúčastnili na turnaji vo Vranove nad Topľou.

I. liga starší dorast (U19)

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 5:1 (2:0)
Góly RK:
Úradník 3, Mihályi, Matej


Fotogalériu zo zápasu nájdete TU.

MFK Ružomberok – FC Košice 1:2 (0:2)
Gól RK:
Szijjártó


Fotogalériu zo zápasu nájdete TU.

U19 sa po odohraní jesenných zápasov nachádza v ligovej tabuľke na druhom mieste, lenže momentálne štvrtá Žilina, ktorá stráca na náš tím štyri body, ešte odohrá dve dohrávky.

I. liga mladší dorast (U17)

FC Košice – MFK Ružomberok 3:3 (2:0)
Góly RK:
Pavlík, Lopušek, Majerčík

I. liga mladší dorast (U16)

FC Košice – MFK Ružomberok 0:3 (0:3)
Góly:
Tittel, Bačík, Jevoš (z 11m)

Miroslav Latiak(tréner MFK Ružomberok U16): „Mali sme výborný vstup do zápasu, keď sme už v ôsmej minúte po góloch Tittela a Bačíka viedli o dva góly. Na ihrisku sme dominovali, keď sa súper z ničoho nič ocitol v obrovskej šanci po našej chybe. Trestuhodne ju nepremenil. My sme svoju ďalšiu príležitosť využili, keď Jevoš premenil penaltu. Prvý polčas sme podali veľmi dobrý výkon. To sa už nedá povedať o druhom polčase. Tu mal súper prevahu, ale my sme to ubránili bez inkasovaného gólu. Sme radi, že sa nám podarilo poraziť kvalitného súpera a zaknihovali sme ďalšie tri body. Chalanom ďakujeme za výkon.“

I. liga ženy

MFK Ružomberok – Ľubochňa – AS Trenčín 1:2 (0:1)
Gól RK:
Maslová (z 11m)

Futbalistky budú zimovať na 5. mieste.

Ružomberské prípravky U11, U10, U9 a U8 sa včera zúčastnili na turnaji CFT Winter Cup 2022 vo Vranove nad Topľou. Najstarší tím U11 sa umiestnil v konkurenciidomáceho výberua tímov FK Pohronie, FK Pokrok SEZ Krompachy, MFK Zemplín Michalovce, CSF FAMT Prešov, FK Humenné a FC FSG Užhorod na druhej priečke.

Účasť na turnaji vo Vranove nad Topľou si pochvaľoval aj výber U10. V sobotu sme spoločne sledovali zápas Argentína – Mexiko, z ktorého mali chalani veľký zážitok a potešenie. Veľká vďaka rodičom, že im zorganizovali pekný večer. V nedeľu prišli na rad zápasy, kde sme si postupne zmerali sily s mužstvami Michaloviec, Vranova nad Topľou, Humenného, Prešova, Užhorodu, Dolného Kubína a Pohronia. Zápasy mali svoju kvalitu a chcel by som chalanov pochváliť za výkony, ktoré predviedli. Prezentovali sme sa v dobrom svetle, odohrali sme vyrovnané partie so všetkými súpermi,“ zhodnotil tréner ružomberskej „desiatky“ Branislav Ružička.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK