10.2.2023

Preview: Vstupujeme do jarnej časti

V sobotu 11. februára 2023 o 15:00 odohrá Ružomberok na svojom štadióne devätnáste kolo základnej časti Fortuna ligy s Michalovcami. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Ruža má za sebou zimnú prípravu. Rozdelil by som ju na tri časti. V prvej časti sme sa skôr zamerali na kondičné schopnosti. Pripravovali sme sa v domácich podmienkach. Zdiagnostikovali sme si hráčov a ukončili sme to domácim prípravným zápasom. Následne v druhej časti sme boli na sústredení v Maďarsku. Mali sme tam veľmi dobrú medzinárodnú konfrontáciu či už so Zalaegerszegom alebo s Haladásom. Musím pochváliť podmienky, na akých sme trénovali a hlavne veľmi dobré ihriská boli v spomínaných zápasoch. Hrali sme na prírodnej tráve. Dobré podmienky sme našli aj v hoteli, kde sme mali termálnu vodu, taktiež sme mali k dispozícii posilňovňu. Takže sústredenie splnilo svoj účel. V tretej časti sme prišli do našich domácich podmienok, kde boli dve negatíva – zranil sa Ivan Krajčírik a mrazivé počasie, ktoré nám skomplikovalo generálku aj jednotlivé tréningy,“ zhrnul šéf ružomberského realizačného tímu.

Na rad prichádza ligová jar, ktorá sa začína poslednými štyrmi kolami základnej časti. Ružomberčania zimovali s 24 bodmi na piatej priečke. Na štvrtú Podbrezovú strácajú päť bodov a majú o dva body viac ako šiesta Žilina. Od siedmej Banskej Bystrice aj od aktuálneho súpera, ktorým sú ôsme Michalovce, ich delí jediné víťazstvo. Mužstvo spod Čebraťa bude preto musieť na začiatku jari obhájiť pozíciu znamenajúcu po rozdelení súťaže účasť v prvej šestke. Musíme byť v strehu. Máme pred sebou prvý zápas. Celá príprava smerovala k tomu, aby sme boli dostatočne pripravení na tohto súpera. Vieme o čo hráme. Musíme si dať pozor na ich hru, lebo v príprave podávali veľmi dobré výkony podložené výsledkami. Vidieť, že ešte sa budú pokúšať o prvú šestku, lebo urobili dosť zmien a v prestupovom období sa dosť zamerali na posilnenie svojho kádra,“ povedal Peter Struhár.

Zo zdravotných dôvodov nebudú môcť do ligového duelu zasiahnuť Ivan Krajčírik, Matej Kochan, Adam Tučný a Jakub Rakyta. Otázny je štart Alexandra Mojžiša, Kristófa Domonkosa a Martina Boďu. Pozvánku na zápas nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Rudolf Maškurica, Ján Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK