12.2.2023

Tomáš Bobček vyzdvihol kolektív aj prácu trávnikárov

Ruža vstúpila do jarnej časti Fortuna ligy domácim víťazstvom nad Michalovcami 1:0. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity autor víťazného gólu Tomáš Bobček.

Na začiatku sa dostali hostia do dvoch nebezpečných streleckých pozícií, lenže Peňa ani Tibor Slebodník nenamierili do brány. Následne už prevzali iniciatívu Liptáci. Strelu Štefana Gereca zastavila žrď a tiesnený Tomáš Bobček zakončil tesne vedľa. V 39. minúte už bol Tomáš Bobček za svoju aktivitu odmenený gólom. Bojovali sme celý zápas. Išli sme za víťazstvom, čiže je to kolektívne víťazstvo a gól je pre mňa len plus,“ spokojne konštatoval ružomberský útočník a opísal aj svoj presný zásah: Počul som, že brankár kričal, že ju má. Videl som, že by som tam mohol byť skôr, tak som ho predskočil a dal som gól.“

Po zmene strán mali viacerí futbalisti možnosť zvýšiť domáci náskok. Zakončenia Matúša Malého a Mateja Madleňáka neprekvapili pripraveného Benjamína Száraza v bráne tímu zo Zemplína a svoj druhý gól v stretnutí mohol pridať aj Tomáš Bobček. V šanci zo 66. minúty však namieril mimo troch žrdí. Mohol som. Bohužiaľ to nevyšlo. Kopol som tesne vedľa tyčky,“ spomenul futbalista obliekajúci dres s číslom deväť na moment, kedy mal možnosť zvýšiť skóre. Nepremenené príležitosti tentokrát nemuseli Ružomberčanov mrzieť, pretože po zmene strán súpera nepustili do vyloženejšej príležitosti a tak sa tešili z víťazstva 1:0.

Trojbodový zápis už potrebovali ako soľ. Naposledy totiž vyhrali na začiatku októbra minulého roka v Podbrezovej. Vedeli sme, že s Michalovcami je to dôležitý zápas. Chceli sme začať dobre od prvého zápasu a to sa nám aj podarilo. Sme radi za víťazstvo,“ povedal Tomáš Bobček, ktorý okrem spoluhráčov pochválil aj kvalitu trávnika. Ten bol v polovici februára slušne pripravený: „Máme vyhrievaný trávnik a aj naši trávnikári spravili dobrú robotu. Celý týždeň ho pripravovali a teraz vyzeral celkom fajn.“