11.4.2023

SR WU19 aj s naším zastúpením, Frederika Kovaliková skórovala

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov odohrala v Gabčíkove turnaj druhej fázy kvalifikácie ME Ligy B s Čiernou Horou a Azerbajdžanom. Súčasťou tímu boli aj ružomberské hráčky Darina Hrúziková a Frederika Kovaliková.

Futbalistky spod Tatier vstúpili do turnaja prehrou s Čiernou Horou 2:3. Darina Hrúziková absolvovala na trávniku plný počet minút. Frederika Kovaliková odohrala druhý polčas a dala jeden gól.

V druhom stretnutí Slovenky presvedčivo zdolali Azerbajdžan 4:0. Darina Hrúziková odohrala celé stretnutie a Frederika Kovaliková hrala do 77. minúty. Na postup zo skupiny to žiaľ nestačilo a tak bude slovenské družstvo naďalej pôsobiť v Lige B. Viac informácií nájdete TU.

Zdroj: futbalsfz.sk