17.4.2023

Naše futbalistky sa pričinili o prvenstvo SR WU16 na turnaji

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov sa zúčastnila na turnaji UEFA Development na Malte. Súčasťou výberu boli Natália Bobčeková a Victoria Havalec.

V prvom vystúpení futbalistky spod Tatier zvíťazili nad Faerskými ostrovmi 3:1. Na výhre sa jedným gólom podieľala Victoria Havalec, ktorá odohrala prvý polčas. Natália Bobčeková absolvovala na trávniku druhé dejstvo.

Následne si slovenský výber poradil s domácou Maltou, ktorú zdolal 6:1. Natália Bobčeková odohrala prvý polčas. Cez prestávku ju vystriedala Victoria Havalec, ktorá dvakrát skórovala.

Na záver naše futbalistky remizovali s Lotyšskom 0:0, následne zvíťazili na pokutové kopy 5:4 a stali sa víťazkami turnaja. Victoria Havalec hrala do 72. minúty, kedy ju vystriedala Natália Bobčeková. Viac informácií o zápasoch nájdete TU.

Zdroj, foto: futbalsfz.sk