14.5.2023

Tomáš Gubka a Alin Lerint hrali za SR “15“

Slovenská „pätnástka“ sa v dňoch od 10. do 14. mája 2023 zúčastnila na turnaji Vlatka Markovića v Chorvátsku. Súčasťou tímu boli aj naši hráči Tomáš Gubka a Alin Lerint.

Futbalisti spod Tatier na úvod prehrali s Bosnou a Hercegovinou 0:1. Do tohto stretnutia nezasiahli ružomberskí hráči.

V následnom druhom stretnutí mladí Slováci presvedčivo zdolali Čiernu Horu 7:1. Celý duel odchytal Tomáš Gubka. Alin Lerint hral do 53. minúty a na výhre sa podieľal jedným gólom.

Tretí duel odohrala SR “15“ s Belgickom, s ktorým remizovala 1:1. Tomáš Gubka aj tentokrát odchytal celý duel. Alin Lerint prišiel do hry v 76. minúte.

Po týchto troch stretnutiach nasledoval súboj o piate miesto s Walesom, v ktorom slovenský výber prehral 2:4 a skončil na šiestej pozícii. Alin Lerint hral do 50. minúty a dal jeden gól. Viac informácií o zápasoch nájdete TU.

Zdroj, foto: futbalsfz.sk