20.6.2023

Naši hráči hrali za SR “21“

Slovenská futbalová reprezentácia do dvadsaťjeden rokov odohrala v dňoch 15. a 20. júna 2023 dve prípravné stretnutia. Súčasťou reprezentačného výberu boli aj viacerí ružomberskí futbalisti.

V prvom meraní síl prehral tím SR “21“ v Trnave s Maďarskom 0:1. Adam Tučný hral do 66. minúty a krátko pred odchodom z trávnika vyrazil brankár jeho nebezpečnú strelu spoza obrancov. Alexander Selecký prišiel do hry v 66. minúte a od 75. minúty hral aj Jakub Luka.

V druhom súboji mladí futbalisti spod Tatier remizovali v Senci s Rakúskom 1:1. O jediný gól slovenského výberu sa postaral Tomáš Rigo, ktorý v minulosti pôsobil aj v ružomberských mládežníckych kategóriách. Alexander Selecký hral do 61. minúty, kedy ho vystriedal Adam Tučný. Jakub Luka prišiel do hry v 79. minúte.

V realizačnom tíme náš klub zastupoval lekár František Rigo. Súčasťou mužstva bol aj brankár Tomáš Frühwald, ktorý tentokrát nezasiahol do prípravných duelov. Viac informácií o zápasoch nájdete TU.