30.9.2023

I. LSD U19: MFK Ružomberok - FC Petržalka 1:1 (1:1)

V sobotu 30. septembra 2023 odohral starší dorast U19 domáci zápas siedmeho kola I. LSD s Petržalkou, v ktorom remizoval 1:1.
1:1 (1:1)
Betónová aréna Bešeňová
7. kolo, 11:00
MFK Ružomberok vs FC Petržalka

MFK Ružomberok: Kováčik - Žáčok, Pavlík, Mihályi (66. Lopušek), Husarčík, Švehla, Marek, Filipiak, Jurišta (73. Majerčík), Sásik (55. Dvorský), Mizerák (55. Jendroľ)

FC Petržalka: Petrúfka - Földváry, Vlčák, Tovaly, Sagan, Ďurdík (79. Gula), Tóth (53. Anh), Bordáč, Schmidt (90. Trajter), Santamaria (23. Csémy), Szijjártó (79. Kubka)

Góly: 15. Husarčík - 28. Szijjártó

Žlté karty: 22. Filipiak, 71. Jurišta, 90. Lopušek, 90. Majerčík, 90. Husarčík - 90. Bordáč

Rozhodovali: Očenáš - Jekkel, Vorel

Diváci: 100

Miroslav Droppa (tréner MFK Ružomberok U19): „Od začiatku zápasu sa hral z našej strany aktívny, útočný futbal, k čomu sme našich chlapcov aj pripravovali. Vedeli sme, že máme kvalitu, aby sme tohto súpera pri všetkej úcte zlomili a zdolali. Po krásnej akcii v krídelnom priestore sme sa dostali do vedenia. Po ojedinelej centrovanej lopte súpera sme dostali veľmi lacný gól a to nás troška dostalo do útlmu. Do druhého polčasu sme pokračovali v aktivite a vypracovali sme si veľa príležitostí na strhnutie troch bodov pre nás, ale nedokázali sme ich vo finále vyriešiť do vytúženého gólu. V poslednej tretine ihriska musíme byť viac sebavedomí a verím, že prídu aj víťazstvá.“