7.4.2024

Naši hráči hrali za SR “16“

Slovenská futbalová reprezentácia do šestnásť rokov sa v dňoch od 2. do 7. apríla 2024 zúčastnila na turnaji UEFA Development v Čiernej Hore. Ružomberský klub zastupovali Tomáš Gubka, Tadeáš Husár a Dominik Petrovčin.

Futbalisti spod Tatier odohrali stretnutia s Izraelom, domácou Čiernou Horou a Lotyšskom. V prvom meraní síl remizovali s Izraelom 0:0 a na následné pokutové kopy prehrali 2:4. Tomáš Gubka odchytal celé stretnutie. Tadeáš Husár odohral druhý polčas a Dominik Petrovčin prišiel do hry v 85. minúte.

Aj druhý súboj s domácou Čiernou Horou sa skončil 0:0, no tentokrát Slováci vyhrali v rozstrele 5:3. Dominik Petrovčin aj Tadeáš Husár odohrali celé stretnutie. Tadeáš Husár zasiahol aj do penaltového rozstrelu a premenil jedenástku.

V poslednom vystúpení na turnaji tím SR “16“ remizoval s Lotyšskom 2:2 a na pokutové kopy prehral 1:4. Dominik Petrovčin odohral celý zápas a Tadeáš Husár hral do 67. minúty. Viac informácií o dueloch slovenskej „šestnástky“ nájdete TU.

Zdroj: futbalsfz.sk