15.4.2024

Preview: Čaká nás domáca odveta semifinále Slovnaft Cupu

V utorok 16. apríla 2024 o 15:30 odohrá Ružomberok domácu odvetu semifinále Slovnaft Cupu s Lipanmi. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Ondřejom Smetanom.

Ruža sa minulý týždeň predstavila v Žiline, kde v ligovom súboji napriek polhodinovej početnej nevýhode po vylúčení Šimona Gabriela uhrala bod za remízu 0:0. „Vedeli sme, že nás čaká náročné prostredie, nielen súper, ale celkovo aj ihrisko, že sa na tento zápas musíme pripraviť a prispôsobiť sa niektorým veciam. Myslím si, že v prvom polčase sme mohli byť lepší v zakladaní útočnej fázy a v príprave. Boli okná, kde sme mohli byť odvážnejší. Myslím, že sme to začali plniť trošku lepšie v druhom polčase. Dostávali sme sa viac a viac do tých situácií, akurát sme išli do desiatich a zápas sa úplne zmenil. Bolo dôležité udržať výsledok a som rád, že sa nám to podarilo,“ zhodnotil tréner uplynulý duel.

Mužstvo spod Čebraťa sa so 42 bodmi nachádza na priebežnej piatej pozícii, pričom má o osem bodov viac ako šiesta Podbrezová. Na štvrtú Žilinu a tretiu Dunajskú Stredu stráca jedno víťazstvo. Medzi ligovými duelmi prichádza v utorok na rad odveta semifinále Slovnaft Cupu s Lipanmi, ktoré si doteraz v 3. lige – VÝCHOD pripísali 35 bodov a cez víkend vyhrali nad Námestovom 2:1. Prvý semifinálový duel na trávniku Odevy Lipany sa skončil víťazstvom Ružomberčanov v pomere 5:0, keď v úvode dostal Peter Bartoš červenú kartu za faul na prenikajúceho Štefana Gereca. Skóre stretnutia otvoril Jan Hladík a následne štyrikrát skóroval Štefan Gerec.

Víťaz dvojzápasu postúpi do finále, ktoré sa odohrá v stredu 1. mája 2024 o 15:00 v Košiciach. V druhom semifinále má zatiaľ po prvom súboji tesne navrch Spartak Trnava, keď na svojom štadióne zdolal Podbrezovú 1:0. Ružomberčania sú síce k postupu podstatne bližšie, no v odvete nechcú nič podceniť. „To je jednoznačné. Pristúpime k tomu ako k zápasu o finále. To si myslím, že hovorí za všetko. Taktiež je skvelé, že máme možnosť dať šancu hráčom, ktorí v poslednej dobe neboli tak vyťažení. Pre nás je to dôležitý zápas. Je to semifinále pohára a tak k nemu pristúpime,“ povedal Ondřej Smetana.

Informácie o cenách vstupeniek, ako aj o polčasovej súťaži o zaujímavé ceny, nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela JOJ Šport a k dispozícii bude aj na Niké TV. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Stanislav Kmeť, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK