26.4.2024

Preview: Čaká nás domáci súboj s Podbrezovou

V sobotu 27. apríla 2024 o 18:00 odohrá Ružomberok domáci zápas siedmeho kola nadstavbovej časti Niké ligy s Podbrezovou. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Ondřejom Smetanom.

Posledné dva ligové súboje odohrali Liptáci na pôde svojich súperov, pričom v Žiline aj v Dunajskej Strede uhrali remízu 0:0. Na jednej strane teší udržané čisté konto na štadiónoch týchto dvoch súperov, no na druhej strane Ruža neskórovala. „Mali sme dva ťažké vonkajšie zápasy s tímami relatívne na dostrel. Chceli sme z toho vyťažiť maximum. Buď sa dotiahnuť alebo zostať na dostrel. K zápasom sme pristúpili aj takticky. Mali sme veľa zmien, veľa rotácií. Niektoré boli vynútené, niektoré boli nevynútené. Som rád ako to chlapci zvládli hlavne čo sa týka výsledku. Hlavne v tom prvom zápase sme mohli zahrať lepšie, ale myslím si, že to vylúčenie to veľmi ovplyvnilo. Obidva zápasy sú už minulosť. V Dunajskej Strede je náročné vonkajšie prostredie, kde sa ťažko zbierajú body. Myslím si, že tentokrát sme mali od víťazstva oveľa ďalej ako v predchádzajúcom zápase, ale zostali sme tam, kde sme chceli. Máme o čo hrať, čo je v tejto fáze pre Ružomberok extrémne dôležité,“ zhodnotil tréner predchádzajúce merania síl v Niké lige.

Ružomberčania majú momentálne na konte 43 bodov a v ligovej tabuľke im patrí piata pozícia. Na štvrtú Dunajskú Stredustrácajú tri body. Naopak, od najbližšieho súpera, šiestej Podbrezovej, ich delí deväť bodov. Mužstvo spod Čebraťa sa v tejto sezóne stretlo so Železiarmi zatiaľ trikrát. Najskôr síce Liptáci prehrali v Podbrezovej 0:5, no následne v závere základnej časti doma zvíťazili 2:1 a v nadstavbovom súboji na Horehroní vyhrali 2:0. „Poznáme sa ako súperi, všetky tímy v lige sa poznajú. Myslím si, že aj tentokrát to bude špecifický zápas, vzhľadom k tomu, v akom období sa nachádzajú obidva tímy. Podbrezová má stále obrovskú kvalitu a množstvo nebezpečných aspektov v hre, takže sa na ne musíme dobre pripraviť. Máme množstvo podnetov a materiálov z predchádzajúceho zápasu, z ktorého by sme sa mali poučiť a ťažiť. Verím, že to tak bude a vyťažímez toho zápasu maximum,“ povedal Ondřej Smetana.

Pozvánku na ligový duel nájdete TU. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela Voyo. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Ján Kmeť, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK