28.4.2024

Štefan Gerec rozhodol o výhre nad Podbrezovou

Po sobotnej domácej ligovej výhre nad Podbrezovou 3:2 sa s nami podelil o svoje pocity aj autor víťazného gólu Štefan Gerec.

Ružomberský útočník figuroval pred duelom siedmeho kola nadstavbovej časti Niké ligy medzi náhradníkmi. Vlastný gól Ridwana Sanusiho po strele Šimona Gabriela, vyrovnanie Reného Paraja, výstavný kúsok Mariána Chobota a aj opätovné vyrovnanie Rolanda Galčíka tak sledoval len z lavičky. Do hry prišiel v 65. minúte a po pätnástich minútach na trávniku strelil rozhodujúci gól na 3:2. Mal som dobrý prvý dotyk s loptou a v páde som to dobre trafil na zadnú tyč. Samozrejme som rád, že som rozhodol zápas, ale celé mužstvo pracovalo tak, ako sme chceli, aký sme mali plán a dotiahli sme to do víťazného konca,“ skonštatoval hráč obliekajúci dres s číslom pätnásť.

Prítomní diváci videli celkovo päť presných zásahov a pomedzi ne aj viaceré šance. Na domácej strane to boli najmä viaceré zakončenia Martina Chriena zo sľubných pozícií a obrovská príležitosť Timoteja Múdreho, pri ktorej sa zaskvel brankár Adam Danko. Na opačnej strane si Dominik Ťapaj v úvode druhého dejstva poradil s nepríjemnou strelou Petra Kováčika. Bol to z oboch strán dobrý zápas s veľa šancami. Ľuďom sa to muselo páčiť. Myslím si, že zápas mohol skončiť aj s vyšším skóre ako 3:2. Mohlo padnúť viac gólov,“ zhodnotil stretnutie Štefan Gerec.

Ruža má po výhre nad tímom z Horehronia na svojom konte 46 bodov, nachádza sa na piatej pozícii a pred svojím posledným súperom si vypracovala nedostihnuteľný dvanásťbodový náskok. Zároveň sa minimálne do nedeľného večera dotiahla na štvrtú Dunajskú Stredu. Ako hodnotí ofenzívny futbalista doterajšie počínanie v nadstavbe? Ideme od zápasu k zápasu. Chceme vyhrávať. Niekedy príde aj remíza, ale myslím si, že to máme dobre rozohraté a musíme to dotiahnuť do úspešnej sezóny,“ predostrel plány 31-ročný futbalista.

Pred poslednými tromi kolami nadstavbovej časti Niké ligy je tu ale ešte jedna nemenej dôležitá udalosť. V stredu 1. mája 2024 o 15:00 odohrá Ružomberok v Košiciach finále Slovnaft Cupu so Spartakom Trnava. Aké sú očakávania pred týmto duelom? Určite to nebude nič ľahké. Nebude to takéto otvorené ako v tomto zápase. Bude to o defenzíve, o jednom góle a kto ho strelí vyhrá finále,“ vyslovil prognózu Štefan Gerec.

Foto: Rudolf Maškurica, Stanislav Kmeť

ZDIEĽAJ ČLÁNOK