27.4.2022

Futbalisti a futbalistky s nomináciami do reprezentačných výberov

Slovenské mládežnícke reprezentačné výbery čakajú na začiatku mája ďalšie zrazy a účasti na medzinárodných podujatiach. Zastúpenie bude mať aj náš klub.

Tím SR “15“ absolvuje turnaj štyroch krajín v poľskom meste Ostróda. 3. mája o 17:00 si zmeria sily s domácimi rovesníkmi, 4. mája o 13:00 hrá s výberom Fínska a 6. mája 11:00 odohrá stretnutie s maďarskou „pätnástkou“. V 22-člennej nominácii trénera Martina Žambu je aj ružomberský futbalista Martin Bačík. Medzi náhradníkmi sa nachádzajú Lukas Ambróz a Patrik Jevoš.

Slovenská „šestnástka“ sa predstaví na turnaji UEFA Development v srbskom meste Stara Pazova. Mladí futbalisti spod Tatier hrajú 5. mája o 15:30 s Fínskom, 7. mája o 18:00 s domácim Srbskom a 10. mája o 12:15 s Maďarskom. V 20-člennej nominácii trénera Mareka Bažíka sú aj Peter Majerčík, Róbert Petruška a Daniel Lopušek. Medzi náhradníkmi sa nachádza Marek Žáčok.

Ženská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov má od 2. do 4. mája naplánovaný kontrolný zraz v Senci. V 23-člennej nominácii trénera Jozefa Jelšica sú aj Frederika Kovaliková a Darina Hrúziková. Medzi náhradníčkami sa nachádza Ema Ťapajáková.

Zdroj: futbalsfz.sk

ZDIEĽAJ ČLÁNOK