29.11.2015

Hodnotenie jesene - U10

Po kategóriách U8 a U9 pokračujeme prípravkou U10. O tom ako prebiehala jeseň tejto kategórie a ako bude vyzerať jej zima a jar sme sa rozprávali s trénerom Petrom Kišom.

Zatiaľ čo v jeseni hrajú prípravkári so svojimi rovesníkmi, na jar ich čakajú konfrontácie s o rok staršími súpermi. „Počas jesennej časti sme odohrali šesť zápasov. Zápasy nesplnili moje očakávanie, pretože sme neboli dostatočne preverení súperom. Vyrovnané zápasy sme odohrali len s Dolným Kubínom a Martinom. Viac sa mi páči jarný model, kde sa stretávame s o rok staršími protihráčmi. Okrem ligy prípraviek sme sa zúčastňovali turnajov a prípravných zápasov, kde sme sa snažili nabrať zápasovú prax,“ spomína si tréner na jesennú časť prebiehajúceho ročníka.

Tak ako v každej kategórii aj v druhej najstaršej prípravke môžeme po jeseni uvažovať nad pozitívami a negatívami. Chlapcov musím za jesenné obdobie pochváliť, pretože urobili veľa roboty. Zdokonalili si herné činnosti. Počas jesene sme neustále rozvíjali koordinačné a rýchlostné schopnosti . V nastolenom trende budeme pokračovať aj naďalej. Veľký problém nám robí prechod z obrany do útoku, dostupovanie súperových hráčov, priestorové bránenie hráčov. V ofenzíve sa stretávame s nepremieňaním šancí, čo je pre túto vekovú kategóriu typické. Počas majstrovských zápasov nie sú naši hráči pod tlakom a v zápasoch proti vyspelejším tímom sa to prejavuje. Veľký problém máme na brankárskych postoch,“ prezradil Peter Kiša.

Počas zimy čakajú na kategóriu U10 nasledujúce ciele:

- zdokonaľovanie herných činností jednotlivca,
- rozvoj rýchlosti,
- rozvoj koordinačných schopností,
- gymnastika (kotúľ vpred, kotúľ vzad, kotúľ letmo, stojka na lopatkách),
- zdokonaľovať útočné herné kombinácie a rozohrávku,
- absolvovať 3-4 dňové sústredenie (počas jarných prázdnin),
- absolvovať halové turnaje,
- zorganizovať halový turnaj,
- rozvoj odrazovej sily.

Predchádzajúce hodnotenia:

Hodnotenie jesene – U9
Hodnotenie jesene – U8  

ZDIEĽAJ ČLÁNOK