30.11.2015

Hodnotenie jesene - U11

V štvrtej časti hodnotenia jesene prichádza na rad najstaršia prípravka U11. Na uplynulé mesiace tejto kategórie sme si zaspomínali s trénerom Igorom Bellom.

Družstvo U11, ktoré som prebral v lete, má v kádri osemnásť hráčov. Asistentom trénera je Ambróz Zuzák, vedúcim družstva je Eduard Lacko. Keďže v tejto vekovej kategórii nie sú rozhodujúce výsledky, mužstvo hodnotím podľa nasadenia v zápasoch, či v tréningovom procese. Kategória U11 hrala na jeseň dve dlhodobé súťaže. Takzvanú „Ligu prípraviek“, kde sa hrá s počtom hráčov 5+1 a súťaž Liptovského futbalového zväzu „Kormanov pohár“, kde sa hrá na celé ihrisko. Hlavne v druhej spomínanej súťaži naši prípravkári odohrali niekoľko výborných stretnutí a dokázali, že poctivým prístupom k svojim povinnostiam môžu ďalej napredovať,“ vrátil sa k jeseni kormidelník tímu.

Aké sú pozitíva a negatíva najstaršej prípravky? Medzi klady tohto tímu patrí celkom slušná technická zručnosť jednotlivcov a pomerne kvalitatívne vyrovnaný káder. Dobrá herná činnosť jednotlivcov však viazne, ak je tempo tréningových jednotiek, či zápasu vyššie. Tento problém sa samozrejme prejavuje hlavne s kvalitnejšími súpermi,“ povedal tréner a ďalej pokračoval: V tejto vekovej kategórii by žiaci mali prejsť čo najviac postov, preto ešte nemôžeme hovoriť o typických obrancoch, respektíve útočníkoch. Chlapci v obrannej činnosti veľmi zlepšili prácu s priestorom, či dodržaním konkrétnych postov. Problém im ešte robí tesnejšie bránenie, či dostupovanie k súperovým hráčom. V ofenzívnej činnosti nám najväčší problém robí nepremieňanie gólových príležitostí a finálna prihrávka.“

Výber U11 má pred sebou počas zimy niekoľko úloh. Našou najväčšou úlohou v zimnom období je zvýšiť nasadenie v herných činnostiach jednotlivca, či herných kombináciách, zdokonaľovať sa v technike behu, či technických zručnostiach hráčov v plnom nasadení. K tomuto nám môžu pomôcť aj halové turnaje, ktoré počas zimného obdobia absolvujeme,“ prezradil šéf realizačného tímu tejto vekovej kategórie Igor Bella.

Predchádzajúce hodnotenia:

Hodnotenie jesene – U10
Hodnotenie jesene – U9
Hodnotenie jesene – U8

ZDIEĽAJ ČLÁNOK