2.12.2015

Hodnotenie jesene – U13

Druhým najmladším ružomberským žiackym tímom je výber U13. Jeseň tejto kategórie sme hodnotili s jej trénerom Róbertom Hazuchom.

Kategória U13 sa môže počas zimy tešiť z príjemného pohľadu na tabuľku I. ligy mladších žiakov – stred, kde im patrí prvá priečka s trojbodovým náskokom pred druhou Žilinou. Za celú súťaž som bol s družstvom spokojný. Mali sme veľmi dobré zápasy, aj priemerné zápasy a nespokojný som bol len so zápasom s Jupie Banská Bystrica, kde sme prehrali. Mám 24členný káder, kde hlavne musím doplniť útočníka a obrancu,“ hovorí tréner tímu, ktorý v štrnástich jesenných súbojoch jedenásťkrát zvíťazil, raz remizoval a dvakrát nebodoval.

Lodivod druhého najmladšieho žiackeho tímu nám ďalej priblížil priebeh tréningov. Do tréningového procesu som zaradil Coervera, kde zdokonaľujeme hlavne prácu s loptou. Musíme popracovať na technike a rýchlosti jednotlivcov a zdokonaľovať prácu s loptou,“ prezradil tréner a ďalej vysvetlil aj to, ako prebiehajú zápasy mladších žiakov: Zápasy hráme spôsobom na dve ihriská, kde si celé mužstvo zahrá viac zápasových minút. Mužstvo rozdeľujeme na dve rovnomerné partie.“

Ohľadom ďalšieho napredovania svojich zverencov má šéf realizačného tímu tejto kategórie jasno. „Chlapci futbalovo rastú a len dobrým prístupom na zápasoch a v tréningovom procese sa budú zlepšovať a to si musia uvedomiť,“ dodal Róbert Hazucha, pričom netajil svoju spokojnosť s jesennou časťou súťaže.

Predchádzajúce hodnotenia:

Hodnotenie jesene – U12
Hodnotenie jesene – U11
Hodnotenie jesene – U10
Hodnotenie jesene – U9
Hodnotenie jesene – U8  

ZDIEĽAJ ČLÁNOK