27.11.2015

Hodnotenie jesene - U8

Keďže jesenná časť mládežníckych tímov je už skončená a čoskoro sa končí jeseň aj pre A mužstvo, nadišiel čas na hodnotenie jesene. V prvom diely sa pozrieme na najmladší ružomberský tím U8.

Pri najmladšej kategórii možno viacerých fanúšikov prekvapí vek niektorých hráčov. „Kategória U8 je kategóriou detí narodených po 1. januári 2008 a mladších. V tejto kategórii máme deti rôznorodej vekovej hranice. Od sedemročných detí až po trojročné. Pôsobíme v nej dvaja tréneri. Spolu so mnou v nej pôsobí aj tréner Ambróz Zuzák,“ predstavil kategóriu jeden z dvoch jej lodivodov Oto Omasta.

S tréningovým procesom sme začali začiatkom septembra a tréning prebieha dvakrát týždenne,“ vysvetlil tréner a ďalej pokračoval priebehom tréningov: Na tréningoch sa snažíme venovať deťom hlavne po dvoch stránkach. Prvou a základnou je správnosť pohybovej motoriky a v druhom rade je to pociťovanie práce s loptou. Samozrejme deti v tomto veku sú veľmi hravé, takže veľká časť tréningovej jednotky je zameraná na hry, ktoré rozvíjajú vyššie spomenuté činnosti.“

Aj najmladšie nádeje nášho klubu absolvujú okrem tréningov aj konfrontácie so svojimi rovesníkmi. Do 8. novembra 2015 sme absolvovali takzvanú Mliečnu ligu, v ktorej sa odohrali tri kolá za účasti mužstiev z Liptovského Mikuláša, Svätého Kríža a Palúdzkej. Absolvovali sme aj kvalitne obsadený halový turnaj v Topoľčanoch,“ vysvetlil Oto Omasta, ktorého zverenci majú na programe ešte ďalšie turnaje.  

ZDIEĽAJ ČLÁNOK