28.11.2015

Hodnotenie jesene - U9

Ako na druhú v poradí po tíme U8 sa pozrieme na prípravku U9. O jesennej časti sme sa rozprávali s trénerom tejto kategórie Miroslavom Latiakom.

Pre tento výber neznamená koniec jesene ani zďaleka koniec povinností. „Pre nás prípravkárov len teraz začína náročné obdobie turnajov. V lige prípraviek sme dokázali zvíťaziť okrem zápasu vo Vrútkach vo všetkých zápasoch. Niekto by bol s vysokými výhrami spokojný, ale ja viem, že chlapci dokážu hrať aj lepšie, dokazujú mi to na každom tréningu, keď hrajú medzi sebou. V zápasoch im strašne chýba sebavedomie až na pár svetlých výnimiek. Toto je naša najväčšia slabina,“ pozrel sa na nedávno skončenú jeseň lodivod druhého najmladšieho ružomberského tímu.

Aké sú ďalšie klady a zápory tejto kategórie? Za pozitívum mužstva považujem, že chlapci majú chuť pracovať na tréningoch a zlepšovať sa. Náš prejav v defenzíve je zatiaľ veľmi slabý. Chýba nám dostupovanie k útočiacim hráčom. Veľa gólov sme dostali, keď naši obrancovia neboli dôrazní pred svojou bránkou. Oproti minulému roku sa nám trochu zlepšili brankári. Najväčší problém im robí založenie útoku. Podľa mňa sme celkom silní v útoku, kde sa chlapci vedia presadiť v súbojoch jeden na jedného aj peknou kombináciou,“ozrejmil tréner.

Na jeseň nadväzuje zimná príprava a následne jarná časť prebiehajúcej sezóny. Aké ciele stoja v zime pred kategóriou U9? „Náš cieľ na zimnú prípravu je aj naďalej rozvíjať herné činnosti jednotlivca - vedenie lopty, spracovanie lopty, prihrávkovú činnosť, jeden na jedného a koordináciu,“ prezradil plány do najbližšej budúcnosti Miroslav Latiak.

Predchádzajúce hodnotenie:

Hodnotenie jesene - U8

ZDIEĽAJ ČLÁNOK