9.4.2019

Lucia Droppová hrala za SR WU19

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov sa v dňoch od 3. do 9. apríla 2019 vo Francúzsku zúčastnila druhého kola kvalifikácie o postup na Majstrovstvá Európy. Súčasťou výberu bola aj naša futbalistka Lucia Droppová.

Družstvo spod Tatier vstúpilo do Elite Round prehrou so Slovinskom 0:3. Klub z centra dolného Liptova nemal v tomto stretnutí zastúpenie na trávniku. V druhom súboji Slovensko podľahlo favorizovanému domácemu Francúzsku 0:6, pričom Lucia Droppová odohrala celý druhý polčas. Slovenský reprezentačný výber sa následne rozlúčil s kvalifikáciou prehrou s Portugalskom 0:3 a Lucia Droppová prišla do hry v 33. minúte. Naše reprezentantky sa nezúčastnia záverečného turnaja.

Prvý zápas:
Slovinsko WU19 – Slovensko WU19 3:0 (0:0)

Góly: 81. Korošecová (z 11 m), 85. Milovičová, 90. Vindišarová

Druhý zápas:
Francúzsko WU19 – Slovensko WU19 6:0 (5:0)

Góly: 16. Saint Georgesová (z 11 m), 23. Martinezová, 26. Delabreová, 32. a 37. Cardiová, 73. Malardová