7.10.2019

Lucia Planietová a Lucia Droppová boli pri postupe SR WU19

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov sa v dňoch od 1. do 7. októbra 2019 zúčastnila na kvalifikačnom turnaji v Severnom Macedónsku. Súčasťou výberu boli aj ružomberské futbalistky Lucia Planietová a Lucia Droppová.

V prvom stretnutí naše reprezentantky remizovali s Rumunskom 1:1, keď sa o jediný presný zásah družstva spod Tatier postarala v 32. minúte Kristína Tipulová z Bardejova. Lucia Planietová hrala od 70. minúty.

V následnom druhom meraní síl zvíťazilo Slovensko nad domácim Severným Macedónskom 6:0. Dvakrát skórovala Victoria Kaláberová zo Slovana Bratislava a po jednom presnom zásahu zaznamenali Kristína Kollárová zo Slovana Bratislava, Kristína Tipulová a Stela Semanová z Bardejova a Viktória Nagy z Ferencvárosi Torna Club. Do duelu zasiahli obidve ružomberské zástupkyne. Lucia Planietová odohrala celé stretnutie a Lucia Droppová prišla do hry v 80. minúte.

Na záver turnaja prvej fázy kvalifikácie čakalo na slovenský výber favorizované Francúzsko. Tomuto tímu naše futbalistky podľahli 0:6. Napriek vysokej prehre však udržali konečnú druhú pozíciu znamenajúcu postup do Elite Round. Lucia Planietová odohrala celý zápas.