15.7.2022

Mateja Kochana teší postup a mrzí nepremenená jedenástka

Ružomberok v odvete prvého predkola Európskej konferenčnej ligy UEFA remizoval v Litve s klubom FK Kauno Žalgiris 0:0 a postúpil do druhého predkola. Po stretnutí sa s nami podelil o svoje pocity stredopoliar Matej Kochan.

V úvodnom dejstve si obidve mužstvá vytvorili niekoľko streleckých príležitostí, pričom dve najväčšie šance mali Liptáci. V 21. minúte Kristóf Domonkos po prihrávke od Olivera Luterána tesne minul bránu. Na konci polčasu vybojoval Matej Madleňák pokutový kop, lenže strelu Mateja Kochana z bieleho bodu vyrazil Deividas Mikelionis na žrď. Postup je najdôležitejší. Mrzia nepremenené šance, zahodená penalta… Nekopol som ju dobre, keď ju chytil brankár. Vystihol smer, chytil ju,“ zhodnotil prvých štyridsaťpäť minút odvetného duelu ružomberský stredopoliar.

Po zmene strán viackrát z domácich protiútokov hrozil najmä striedajúci Olaoaluwa Oyinlola Kayode. Mnohé príležitosti mali aj futbalisti spod Čebraťa. Domáci gólman si však poradil s dvomi strelami Adama Tučného aj so zakončením Lukáša Fabiša. Hlavičky Alexandra Mojžiša aj Jána Masla smerovali nad brvno a brankára litovského klubu v závere neprekonal ani Filip Lichý. Snažili sme sa hrať aktívne, držať loptu, nepúšťať ich do tlaku. Oni mali šance po našich stratách vpredu. Ustrážili sme si nulu vzadu, čo je najpodstatnejšie,“ povedal Matej Kochan.

Keďže Ruža vyhrala v domácom súboji 2:0, bezgólová remíza v odvete znamenala pre Liptákov postup do druhého predkola. Exekútor nepremeneného pokutového kopu sa však bránil konštatovaniu, že nevyužitá šanca po záverečnom hvizde nevadí. Mne to vadí. Samozrejme hlavné je, že sme postúpili. Keby sme dostali gól, tak by to bolo nervózne až do konca. Škoda, lebo v druhom polčase sme mali veľa šancí. Zbytočne sme to španovali až do konca,“ skonštatoval hráč obliekajúci dres s číslom jedenásť.

V druhom predkole čaká na Ružomberčanov lotyšský klub Riga FC, prvý duel sa odohrá vo štvrtok 21. júla 2022 o 18:30 pod Čebraťom. Odveta je na programe 28. júla 2022 o 19:00 SEČ (20:00 tamojšieho času) v Rige. Ešte pred tým ale štartuje Fortuna liga a Ruža sa v nedeľu 17. júla 2022 o 18:00 predstaví v Skalici. „Myslím, že tím Riga FC bude kvalitnejší ako tento celok, ale my sme sa sústredili na najbližšieho súpera. Teraz sa zase sústredíme na prvé kolo Fortuna ligy a potom sa budeme sústrediť na ďalšieho súpera,“ dodal Matej Kochan.