25.10.2021

Naše futbalistky boli súčasťou SR WU19

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do devätnásť rokov absolvovala v dňoch od 19. do 25. októbra 2021 v Portugalsku prvú fázu kvalifikácie ME. Súčasťou reprezentačného tímu boli aj naše futbalistky Rebeka Žihlavníková, Frederika Kovalíková a Viktória Červeňová.

Futbalistky spod Tatier však nestačili na svoje súperky v náročnej skupine, keď prehrali so Španielskom 0:3, Českom 1:2 a Portugalskom 2:4. Slovenské reprezentantky tak nepostúpili do ďalších kvalifikačných bojov. V súboji so Španielskom hrala Frederika Kovalíková od 79. minúty. V stretnutí s Portugalskom odohrala Frederika Kovalíková druhý polčas, Rebeka Žihlavníková prišla do hry v 64. minúte. Viac informácií o zápasoch nájdete TU.

Zdroj: futbalsfz.sk