2.2.2019

Naše žiačky víťazkami HSM SFZ 2018/19

V dňoch 1. a 2. februára 2019 sa naše žiačky zúčastnili finálového turnaja Halovej sezóny mládeže SFZ 2018/19.

Ružomberské futbalistky sa prebojovali na záverečný turnaj vďaka úspešnému ťaženiu v predchádzajúcich troch kolách a na záverečnom turnaji sa predstavili spolu s rovesníčkami z klubov Partizán Bardejov BŠK, Spartak Myjava, FC Union Nové Zámky, MFK Dukla Banská Bystrica, ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava a FK Železiarne Podbrezová.

Tímy boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín a na postup do semifinále bolo potrebné obsadiť prvú, prípadne druhú priečku. Túto výzvu naše futbalistky zvládli bez najmenších problémov, keď zdolali Bardejov, Myjavu aj Nové Zámky a s tromi víťazstvami sa v A skupine umiestnili na prvej pozícii.

V semifinále im skrížila cestu Dukla Banská Bystrica, ktorá sa umiestnila v Skupine B na druhej pozícii. Hráčky klubu spod Čebraťa vyhrali 5:2 a vo finále si zmerali sily so Slovanom Bratislava. Naše žiačky zvládli bez problémov aj tento duel, vyhrali 4:0 a tak ako pred týždňom ružomberskí starší žiaci, aj oni vybojovali celkové prvenstvo v Halovej sezóne mládeže SFZ 2018/19! Dve individuálne ocenenia si odniesla Tamara Jedináková, ktorá sa s 8 gólmi stala najlepšou strelkyňou podujatia a zároveň bola vyhlásená aj za najlepšiu hráčku.

Futbalistkám gratulujeme a ďakujeme za úspešné reprezentovanie nášho klubu!