5.8.2022

Preview: Čaká nás derby cez kopec

V sobotu 6. augusta 2022 o 18:00 odohrá Ružomberok v Banskej Bystrici štvrté kolo Fortuna ligy s Duklou Banská Bystrica. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Petrom Struhárom.

Mužstvo spod Čebraťa cestovalo minulý víkend do Popradu, kde odohralo liptovské derby s Tatranom Liptovský Mikuláš. Duel sa skončil remízou 0:0 a Ružomberčanov po záverečnom hvizde mrzeli viaceré nepremenené príležitosti. Sme nespokojní, lebo sme mali šance, len sme neboli dostatočne efektívni na to, aby sme získali tri body. Takže tam bol najväčší problém. Musíme efektívnejšie riešiť detaily vo finálnej aj predfinálnej fáze,“ zhodnotil tréner predchádzajúci duel.

Ruža má po troch kolách na svojom konte päť bodov za víťazstvo nad Skalicou 2:0 a remízy s Podbrezovou 2:2 a Liptovským Mikulášom 0:0, čo pre ňu znamená priebežnú štvrtú pozíciu. V sobotu sa Liptáci predstavia v Banskej Bystrici, ktorá doteraz prehrala s Michalovcami 0:2, vyhrala v Trnave 2:1, podľahla Žiline 1:4 a so ziskom troch bodov jej momentálne patrí v ligovej tabuľke deviate miesto. Dukla sa v tejto sezóne vrátila do najvyššej súťaže, pričom úvodné tri stretnutia odohrala na štadiónoch súperov. V štvrtom kole sa prvýkrát od návratu medzi elitu predstaví na svojom štadióne.

Zaujímavosťou je, že Dukla sa lúčila s Fortuna ligou v máji 2015 práve domácim súbojom s Ružomberkom. Tím z centra dolného Liptova vtedy zvíťazil 2:1. Zo súčasného kádra zasiahli do stretnutia Ján Maslo a Štefan Gerec. Duel odchytal terajší vedúci mužstva Matej Šavol. Pre Banskú Bystricu to bude zaujímavý aspekt, že sa vrátila do ligy a tri zápasy nehrala na vlastnom štadióne. Po rekonštrukcii to bude ich prvý domáci zápas v prvej lige. Určite to bude atraktívne aj pre ľudí, s tým, že sme cez kopec. Čakám, že príde aj viac ľudí povzbudiť domácich. Mám tam priateľa. Určite nás bude mať dobre naštudovaných a teším sa na tento zápas, lebo môže to byť stredoslovenské derby, ktorých nás túto sezónu bude čakať viac. Očakávam od nich hlavne nebezpečné krídla a v útoku majú dobrých strelcov. Takže na týchto hráčov si budeme musieť dať pozor,“ povedal Peter Struhár.

Cez víkend zároveň štartuje aj 3. liga Východ, kde bude mať klub spod Čebraťa v tejto sezóne dohodu o striedavých štartoch s klubom MŠK Rimavská Sobota. Mužstvo z Gemera privíta v nedeľu 7. augusta o 17:00 na svojom štadióne Sláviu TU Košice. Je dobre, že budú zaťažení tí hráči, ktorí budú u nás menej hrávať, čo je fajn. Len aktuálne máme problém s hráčmi, lebo máme veľa buď dlhodobo alebo aktuálne zranených. Takže najskôr musíme pozerať na seba, až potom tam môžeme dať niekoho rozohrať,“ skonštatoval šéf ružomberského realizačného tímu.

Kvôli zraneniam nebudú môcť do súboja s Duklou Banská Bystrica zasiahnuť Samuel Šefčík, Marek Zsigmund, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan, Ivan Krajčírik, Matej Madleňák, Tomáš Bobček a Marko Kelemen. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela VOYO. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ktorý môžete sledovať TU.

Foto: Ján Kmeť, Rudolf Maškurica

ZDIEĽAJ ČLÁNOK