12.2.2021

Preview: Ligovú jar odštartujeme doma so Slovanom Bratislava

V sobotu 13. februára 2021 o 16:00 vstúpi Ružomberok do jarnej časti Fortuna ligy, keď v 19. kole privíta na svojom štadióne Slovan Bratislava. Pred stretnutím sme sa rozprávali s hlavným trénerom nášho A mužstva Jánom Hasprom.

Počas zimnej prípravy odohrali Liptáci päť stretnutí, keď postupne remizovali s Liptovským Mikulášom 2:2, prehrali s Banskou Bystricou 2:4, vyhrali nad Bardejovom 3:0, podľahli Pohroniu 0:2 a zdolali FC Košice 1:0. S prípravou som celkom spokojný. Odtrénovali sme všetko čo sme mali. Trochu nespokojnosti bolo s tým, že sme mali počas prípravy dosť veľa zranených hráčov, ale inakšie je všetko v poriadku,“ spomenul si tréner na uplynulé týždne.

Ružomberok má po jeseni na svojom konte 22 bodov a patrí mu šiesta pozícia. Na piate Zlaté Moravce stráca dva body. Pozor si však musí dávať na svojich prenasledovateľov. Siedma Sereď a ôsma Nitra strácajú na Ružu jediné víťazstvo a do konca základnej časti zostávajú posledné štyri kolá, po ktorých sa liga rozdelí na dve šesťčlenné nadstavbové skupiny. Aké sú plány lodivoda tímu spod Čebraťa pred záverečnými bojmi základnej časti so Slovanom Bratislava, Zlatými Moravcami, Senicou a Žilinou? Nakoľko som tréner, moje očakávanie je také, že veľa zápasov zvládneme herne aj výsledkovo a vďaka bodom, ktoré nazbierame sa dostaneme do hornej šestky. To je môj cieľ, ale vieme, že to bude veľmi náročné,“ povedal Ján Haspra.

Na úvod jari nečaká na Ružomberčanov nič ľahké, keď na svojom štadióne privítajú obhajcu double Slovan Bratislava. Klub z hlavného mesta získal v jeseni 44 bodov a patrí mu prvé miesto s päťbodovým náskokom pred druhou Dunajskou Stredou. Zatiaľ jediný vzájomný tohtosezónny duel vyznel podstatne lepšie pre Slovan, keď v jeseni na Tehelnom poli zvíťazil nad Ružomberkom 5:0. Ak sa chceme dostať do prvej šestky, potrebujeme bodovať. Najlepšie naplno aj keď vieme, že to bude veľmi ťažké,“ vyjadril sa šéf ružomberského realizačného tímu, ktorému v sobotu nebudú zo zdravotných dôvodov k dispozícii stredopoliari Matej Kochan a Dalibor Takáč a útočník Tomáš Bobček.

Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Fortuna ligy musí odohrať bez účasti divákov. Stretnutie vysiela v priamom prenose RTVS na programe Dvojka a k dispozícii bude aj priamy prenos na internetovej stránke ifortuna.sk, ktorý môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK