19.2.2021

Preview: Ruža sa v sobotu predstaví v Zlatých Moravciach

V sobotu 20. februára 2021 o 14:00 odohrá Ružomberok dvadsiate kolo Fortuna ligy na štadióne Zlatých Moraviec. Pred stretnutím sme sa rozprávali s trénerom ružomberského A mužstva Jánom Hasprom.

Ruža vstúpila do jarnej časti sezóny domácou remízou s lídrom súťaže Slovanom Bratislava 0:0. Musím chlapcom zložiť kompliment, pretože v zápase s obrovským favoritom podali výborný výkon najmä po taktickej stránke, ale všetko to bolo v poriadku aj po stránke morálky a prístupu. Dúfam, že nás tento zápas správnym spôsobom motivuje na ďalší, ktorý odohráme v Zlatých Moravciach,“ pochválil tréner svojich zverencov.

V 68. minúte predchádzajúceho duelu prišiel do hry 19-ročný stredopoliar Tomáš Kubík. Pre mladého perspektívneho futbalistu to bol prvý štart vo Fortuna lige. Všetko je raz prvýkrát. Tentokrát to bol debut Tomáša Kubíka a hodnotím ho veľmi kladne. Nejde len o tento zápas, ale celkovo o to, ako sa ukazuje v tréningovom procese, aký je to chlapec. Som s ním zatiaľ nad mieru spokojný. Dúfam, že opäť máme v našich radoch veľký talent, ktorý sa môže časom presadiť aj v špičkovom futbale,“ vyjadril sa Ján Haspra k mládežníckemu slovenskému reprezentantovi.

Do konca základnej časti súťaže zostávajú posledné tri kolá. Ruža doteraz získala 23 bodov a patrí jej šiesta pozícia. Za mužstvom spod Čebraťa sa nachádza až päť tímov, ktoré majú o štyri body menej – 7. Pohronie, 8. Trenčín, 9. Sereď, 10. Nitra a 11. Michalovce, pričom Sereď a Nitru ešte čaká preložený vzájomný súboj. Naopak, o jediný bod viac ako Liptáci majú piate Zlaté Moravce a Ružomberok sa v sobotu predstaví na ich štadióne.

Ruža nad týmto súperom v jeseni doma vyhrala 2:1. V minulom kole ViOn podľahol Žiline 1:4, no v tejto sezóne už neraz ukázal, že je najmä na svojom trávniku nebezpečným mužstvom. „Nepoviem nič nové, keď poviem, že ten zápas musíme výsledkovo zvládnuť. Najlepšie by bolo, keby sme získali tri body. Tými bodmi by sme sa posunuli veľmi blízko k prvej šestke,“ povedal šéf ružomberského realizačného tímu, ktorému v sobotu nebudú zo zdravotných dôvodov k dispozícii stredopoliari Matej Kochan a Dalibor Takáč a útočník Tomáš Bobček.

Na základe platných nariadení Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky sa aj najbližšie kolo Fortuna ligy musí odohrať bez účasti divákov. Priamy prenos zo stretnutia bude k dispozícii na internetovej stránke ifortuna.sk, ktorý môžete sledovať TU. Onlajny.eu pripravujú textový prenos, ten nájdete TU.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK