30.5.2020

Ružomberok v tréningovom zápase prehral na pôde Pohronia

V sobotu 30. mája 2020 odohral Ružomberok svoj druhý plánovaný tréningový súboj s Pohroním, tentokrát na súperovej pôde v Žiari nad Hronom.

Aj teraz sa stretnutie odohralo bez účasti verejnosti. Prvý polčas vyšiel podstatne lepšie domácemu tímu, keď postupne skórovali James Weir, Kojo Matić a Patrik Abrahám. Krátko po začiatku druhého dejstva Ladislav Almási znížil súperov náskok. Ďalšie príležitosti nášho mužstva už ale zostali nevyužité a Ružomberok v tréningovom zápase podľahol Pohroniu 1:3.

Skúšali sme si znova nejaké alternatívy, ako chceme hrať v súťaži. Niečo nám vyšlo, niečo nám vyšlo menej. Musíme to ešte nejako poukladať. Bol to celkom kvalitný zápas. Súper na nás vyštartoval s agresívnou hrou. Opäť sme s tým mali problém. Mali sme aj šance, ktoré sme nepremenili. Celkovo som so zápasom spokojný. Splnil svoj účel,“ zhodnotil stretnutie tréner Ján Haspra, pričom výkon jeho zverencov sa mu viac pozdával po zmene strán: „Druhý polčas bol z našej strany lepší ako prvý. Mali sme aj ďalšie šance, ale nepremenili sme ich. Z celkového pohľadu je ale prehra zaslúžená.“

Ďalší tréningový zápas odohrá naše A mužstvo v sobotu 6. júna 2020 o 15:00 v Nitre s domácim klubom FC Nitra. Tak, ako v prípade predchádzajúcich dvoch meraní síl, aj tentokrát sa bude hrať bez účasti verejnosti.

FK Pohronie – MFK Ružomberok 3:1 (3:0)

Góly: 17. Weir, 23. Matić, 39. Abrahám – 48. Almási

FK Pohronie: Luksch, Hatok, Pavlík, Jacko, Chribík, Blahút, Weir, Mazan, Matić, Abrahám, Župa

Striedali: Dzurík, Daniš, Mikuš, Tandir, Gerebenits, Meda, Badolo, Fadera, Mihálek

MFK Ružomberok: Krajčírik – Čurma, J. Maslo, Madleňák, Kojnok - Brenkus, Mojžiš, Miroslav Almaský, Takáč - Gerec, Almási

Striedali: Kohár – Kmeť, Mário Almaský, Holub, Novotný, Dopater, V. Jedinák, Múdry, Ďungel