26.10.2019

Tamara Jedináková sa výrazne pričinila o postup do Elite Round

Slovenská ženská futbalová reprezentácia do sedemnásť rokov absolvovala v dňoch od 20. do 27. októbra 2019 v Senci prvú fázu kvalifikácie o postup na ME. Súčasťou výberu bola aj ružomberská futbalistka Tamara Jedináková.

V prvom stretnutí Slovensko prehralo s Rakúskom 1:3, keď sa o jediný gól nášho výberu postarala Karina Pelikánová z Nitry. Tamara Jedináková odohrala celé stretnutie.

V následnom druhom súboji naše futbalistky zdolali Fínsko 5:1 a prítomní diváci videli veľmi pekné góly. Za slovenský tím najskôr dvakrát skórovala Karin Pelikánová z Nitry, potom sa presadila Tamara Morávková zo Slovana Bratislava a o posledné dva presné zásahy v stretnutí sa postarala Tamara Jedináková, ktorá odohrala celé stretnutie. V 62. minúte výborne namierila z priameho kopu a o pätnásť minút neskôr najlepšie vyriešila závar v šestnástke a pretlačila loptu za bránkovú čiaru.

O všetkom rozhodoval tretí súboj, v ktorom Slovensko vyhralo 9:2 nad Estónskom a postúpilo z druhého miesta do Elite Round. Tamara Jedináková aj tentokrát odohrala celé stretnutie a v 27. minúte sa zapísala do streleckej listiny. Celému tímu gratulujeme k postupu a našej zástupkyni v družstve ďakujeme za úspešnú reprezentáciu klubu na medzinárodnej scéne.

Prvý zápas:

Slovensko WU17 – Rakúsko WU17 1:3 (0:2)
Góly:
45.+, 56. Magerlová (1. z 11 m), 34. Purtschellerová – 52. Pelikánová (z 11 m)

Druhý zápas:

Slovensko WU17 – Fínsko WU17 5:1 (2:1)
Góly: 25. a 26. Pelikánová, 50. Morávková, 62. a 77. JEDINÁKOVÁ – 28. Kršiaková vl.

Tretí zápas:

Slovensko WU17 – Estónsko WU17 9:2 (6:0)
Góly: 13. a 44. Retkésová, 23. a 69. Pelikánová, 27. JEDINÁKOVÁ , 32. Vredíková, 33., 79. a 86. Morávková – 53. vl. Kršiaková, 81. Teernová