6.8.2018

Výsledky mládežníckych tímov

Aj počas uplynulých dní hrali mládežnícke výbery prípravné zápasy a naše futbalistky absolvovali sústredenie v Poľsku, kde odohrali dva prípravné stretnutia, pričom na výsledku druhého z nich sa prejavil nepriaznivý zdravotný stav hráčok. Po návrate zo sústredenia zvíťazili nad Liptovským Mikulášom. Starší žiaci sa na začiatku minulého týždňa zúčastnili turnaja Memoriál Vendelína Knihu.

Prípravné zápasy

MFK Tatran Liptovský Mikuláš U19 – MFK Ružomberok U17 2:3
Góly RK:
Matoš 2, Mastiš

MFK Karviná U17 – MFK Ružomberok U17 1:2
Góly RK:
Varga, Kušnír

MFK Tatran Liptovský Mikuláš U17 – MFK Ružomberok U16 1:5
Góly RK:
Kondula 2, Pňaček, Kušnír, Jakubička

MKS Tarnovia Tarnów – MFK Ružomberok – Ľubochňa 4:2 (0:1)
KS Rysy Bukowina Tatrzańska – MFK Ružomberok – Ľubochňa 9:1 (4:0)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok – Ľubochňa 0:12

U15 tretia na Memoriáli Vendelína Knihu

Starší žiaci U15 si na medzinárodnom turnaji v Likavke zmerali sily s Wislou Krakov, Karvinou a Výberom SsFZ, pričom obsadili tretiu pozíciu. Víťazom podujatia sa stal Výber SsFZ, v ktorom sa taktiež predstavili aj naši futbalisti, vrátane najlepšieho hráča turnaja Michala Záhradníka.

Zápasy našej U15:

MFK Ružomberok – Wisla Krakov 0:1
MFK Ružomberok – MFK Karviná 4:1
Góly RK:
 Koós 2, Matej, Figa

MFK Ružomberok – Výber SsFZ 0:5
Konečné poradie:

1. Výber SsFZ
2. Wisla Krakov
3. MFK Ružomberok
4. MFK Karviná

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): „Vo výborne obsadenom turnaji sme odohrali dobré zápasy. Bola to pre nás kvalitná previerka. Naši hráči sa mohli presvedčiť, že pri dobrej koncentrácii dokážeme hrať vyrovnané zápasy s každým súperom. Sme v prípravnom období tak rešpektujeme, že všetko nebolo dokonalé. Spokojný som bol s útočnou fázou, kde sme ukázali pekné akcie s krásnymi gólmi aj keď sme strelecky neboli až tak efektívni. Na defenzíve celého družstva však musíme popracovať, tam máme rezervy. Hlavne dôraz v osobných súbojoch v útočnej a centrálnej zóne. Na tomto turnaji sme to mali náročnejšie, kde naši štyria najlepší hráči hrali za výber SsFZ, ktorí sa pripravujú na regionálny turnaj v Košiciach. Aj týmto sa chcem poďakovať futbalovému klubu Likavka za spoluprácu v turnaji. Taktiež futbalovému klubu Bešeňová, kde paralelne prebiehal turnaj žiakov U14.“


U14 druhá na Memoriáli Vendelína Knihu

Zatiaľ čo starší žiaci U15 mali na programe turnaj v Likavke, výber U14 hral paralelne turnaj s rovnakými súpermi v Bešeňovej. Naši futbalisti obsadili v silnej konkurencii striebornú priečku.

Zápasy našej U14:

MFK Ružomberok – Wisla Krakov 5:0
MFK Ružomberok – MFK Karviná 5:1
MFK Ružomberok – Výber SsFZ 0:4


Víťazný tím Výber SsFZ

Jozef Kmeť (asistent trénera MFK Ružomberok U14): Zúčastnili sme sa kvalitného turnaja. Mali sme možnosť konfrontovať sa aj so zahraničnými súpermi. Družstvá, ktoré ku nám pricestovali nás preverili po každej stránke. Hráčov môžem pochváliť za priebeh turnaja, lebo sme v každom zápase podali kvalitný výkon. Žiaľ nestačilo to na víťazstvo, lebo v poslednom zápase s výberom stredného Slovenska nám došli sily. Spôsobilo to, že dva dni pred týmto turnajom sme absolvovali pre nás tak isto náročný turnaj, ale naše vystúpenie hodnotím pozitívne.“


MFK Ružomberok U14  Foto: Ján Hablák

ZDIEĽAJ ČLÁNOK