6.9.2021

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrali mladší dorastenci (na foto U16) a ženy šieste kolo a žiaci, žiačky a dorastenky tretie kolo svojich súťaží.

I. liga mladší dorast (U17)

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 2:2 (0:1)
Góly RK:
Szijjártó, Mihályi

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): Opäť sme narazili na súpera, ktorého bránu sme museli dobýjať. Mali sme preto pripravené alternatívne riešenia prekonania jednotlivých línií súpera. Do určitej miery sa nám to darilo, avšak súper hrozil hlavne z rýchlych útokov po našom chybnom zakladaní. V prvom polčase sme si vytvorili viaceré šance, z ktorých sa nám podarilo premeniť len jednu. V 60. minúte sme zvýšili po rohovom kope na 2:0. Následne sa obraz hry úplne zmenil a hneď vzápätí sme inkasovali po slede viacerých našich chýb. V závere nariadil rozhodca penaltu proti nám, z ktorej pramenil vyrovnávajúci gól. Aby toho nebolo málo, po dvoch žltých kartách bol vylúčený Filipiak. Kalich horkosti si chalani v tomto zápase vypili až do dna, avšak veríme, že aj príchuť horkosti je pre ich futbalový rozvoj veľmi dôležitá a poučná.“

I. liga mladší dorast (U16)

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)
Góly RK:
Žmijovský, Novotta vl.

Adrián Drígeľ (tréner MFK Ružomberok U16): „Zápas sme začali aktívne, ale sťažený terén nám komplikoval prihrávanie a vznikalo veľa nepresností. V 14. minúte sa po rohovom kope dostal k odrazenej lopte Žmijovský a vyhrávali sme 1:0. Súper sa dostával do šancí hlavne po našich chybách a v 61. minúte po rýchlom protiútoku vyrovnal na 1:1. V zápase sme boli aktívnejší, dostali sme sa do viacerých sľubných šancí, ktoré skončili na brankárovi alebo mimo brány. V 78. minúte bola naša aktivita odmenená víťazným gólom, kedy si po rohovom kope Žáčoka brankár vrazil loptu do brány.“

I. liga starší žiaci – stred (U15)

MFK Ružomberok – MŠK Rimavská Sobota 2:0 (2:0)
Góly: Mrva 2

Ivan Hvolka (tréner MFK Ružomberok U15): V prvom polčase sme hrali dobre kombinačne s nasadením. Zatlačili sme súpera na vlastnú polku ihriska a dobrým napádaním sme boli v stálom tlaku. V druhom polčase sme poľavili, čo sa odzrkadlilo na našom výkone. Máme s tým problém, že nevieme preniesť výkony a energiu z tréningového procesu do zápasu. V každom zápase nepremeníme veľké množstvo príležitostí a následne stúpa nervozita.“