27.9.2021

Výsledky mládežníckych tímov

Počas minulého týždňa odohrali dorastenci a ženy deviate kolo, dorastenky a žiačky (na foto) šieste kolo a mladší žiaci piate kolo svojich súťaží.

I. liga starší dorast (U19)

FC Nitra – MFK Ružomberok 2:3 (1:2)
Góly RK:
Jakub vl., Zahradník, Úradník

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U19): „Do zápasu sme vstúpili dobre, keď sme dominovali. Hralo sa prevažne na polovici domácich, až prišla chyba pri zakladaní útoku, ktorú súper využil na strelenie úvodného gólu. Od tohto momentu sa na naše kopačky vkradla nervozita a začali sme kaziť veľa lôpt už v stredovej zóne. Napriek tomu sme si dokázali vypracovať niekoľko gólových príležitostí. Vyrovnanie prišlo po prudkom centri Úradníka a následnom vlastnom góle. Do vedenia sme sa dostali po rýchlom útoku, keď výbornú prihrávku Bradiaka zužitkoval Zahradník. V druhom polčase videli diváci veľa gólových príležitostí, z ktorých každé mužstvo dokázalo využiť iba jednu. Na vyrovnávajúci gól súpera sme odpovedali gólom Úradníka po peknej prihrávke Bradiaka. Dokázali sme zvíťaziť v ďalšom zápase vonku, za čo si chalani zaslúžia pochvalu.“

I. liga mladší dorast (U17)
MFK Ružomberok – FC Nitra 2:3 (0:2)
Góly RK:
Mihályi, Szijjártó

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): „Po premrhanom prvom polčase, bohatom na individuálne chyby, bolo už zlepšenie v tom druhom slabou náplasťou na kvalitný herný výkon súpera. Oveľa viac ako výsledok nás mrzí to, že práca chalanov v tomto týždni nezodpovedá výkonu na ihrisku. V tréningoch sme videli výrazné chcenie a kvalitu. K futbalu patrí aj psychická odolnosť, ktorá je dôležitá k zvládnutiu prehry. S dávkou odhodlania sa od pondelka púšťame do ďalšej práce.“

I. liga mladší dorast (U16)

MFK Ružomberok – FC Nitra 2:0 (2:0)
Góly:
Lopušek, Žmijovský

Peter Kiša (tréner MFK Ružomberok U16): „Od úvodu sme hrali veľmi kvalitný zápas proti lídrovi tabuľky. V prvom polčase sme boli silní na lopte a vypracovali sme si niekoľko sľubných šancí. Už v trinástej minúte sme šli po skvelom centri z pravej vertikály a hlavičke Lopušeka do vedenia. Do prestávky sme udreli ešte raz a to v štyridsiatej minúte. Center z ľavej strany upratal do brány Žmijovský. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale umnou hrou v obrannej fáze sme výsledok udržali. Sme spokojní, pretože sme sa celý týždeň v tréningovom procese venovali obrannej fáze, ktorá nám proti Trnave nevychádzala a v zápase sme sa vyvarovali chybám. Chlapcom gratulujem k výkonu. Bol to najlepší výkon v tejto sezóne.“

I. liga ženy

MFK Ružomberok – Ľubochňa – ŠK Slovan Bratislava 0:3 (0:1)

I. liga dorastenky (WU19)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – FK Železiarne Podbrezová 10:0 (7:0)
Góly:
Žihlavníková 4, Ťapajáková 3, Hudeková 3

I. liga dorastenky (WU15)

MFK Ružomberok – Ľubochňa – FK Železiarne Podbrezová 8:0 (2:0)
Góly:
Bačkorová 5, Šindléryová, E. Hykelová, Pompášová

Liga prípraviek

Naši hráči z tímu U11 privítali počas tohto týždňa na svojom štadióne o dva roky starší výber z Liptovského Jána, s ktorým remizovali 3:3.