16.1.2023

Výsledky mládežníckych tímov

Aj mládežnícke tímy sa už pripravujú na jarnú časť. Dorastenci odohrali prípravné zápasy s rovesníkmi z Baníka Ostrava a najmladšie tímy sa zúčastnili na turnajoch.

Prípravné zápasy

U19 MFK Ružomberok – FC Baník Ostrava 2:1

U17 FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok 1:2

U16 FC Baník Ostrava – MFK Ružomberok 2:2
Góly
RK: Tittel, Ambróz

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U16): Odohrali sme prvý prípravný zápas a hneď proti kvalitnému súperovi. V zápase dostali príležitosť všetci hráči, ktorí sú momentálne u nás v tréningovom procese. Po ťažkom týždni, ktorý chalani odmakali, sme neodohrali dobrý zápas. Do zápasu sme vstúpili zle a dvakrát inkasovali. Potom sa nám podarilo znížiť z brejkovej situácie, keď skóroval Tittel. Do druhého polčasu sme vstúpili lepšie a odohrali sme lepších dvadsať minút, kde aj Ambróz skóroval zo štandardnej situácie. V závere zápasu nás súper zatlačil, ale nepodarilo sa mu skórovať a tak sa zápas skončil remízou.“

Turnaje

Tímy U7 a U9 sa počas víkendu predstavili na turnaji TopFit Cup 2023 v Tvrdošíne. Obidva výbery si zmerali sily s rovesníkmi z oravských klubov a „sedmička“ aj „deviatka“ obsadili na podujatí prvú pozíciu. 

V kategórii U9 bol vyhlásený za najlepšieho brankára turnaja Matija Schmida a cenu pre najlepšieho ružomberského hráča si odniesol Peter Pažítka.

Naši mládežníci z kategórie U8 odohrali v telocvični na ZŠ Klačno turnaj štyroch tímov, kde sa rovnako ako aj ich súperi zo Spišských Vlachov, rozdelili na dve družstvá.

ZDIEĽAJ ČLÁNOK