29.5.2023

Výsledky mládežníckych tímov

Dorastenci ukončili sezónu, pričom tím U16 získal majstrovský titul. Futbalistky si v predposlednom kole zaistili bronz v najvyššej súťaži. Minulý týždeň taktiež hrali aj mladší žiaci, dorastenky a žiačky. Starší žiaci U14 a prípravkári hrali na turnajoch.

Ligové zápasy

I. liga starší dorast (U19)

FC DAC 1904 Dunajská Streda – MFK Ružomberok 0:5
Góly: Jendroľ, Hazucha, Krištof, Bujňaček, Švehla

Kategória U19 sa umiestnila na piatej priečke.

I. liga mladší dorast (U17)

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (1:3)
Góly RK: Puzder, Klima

Kategória U17 sa umiestnila na štvrtej priečke.

I. liga mladší dorast (U16)

MFK Ružomberok – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Góly: P. Jevoš

Kategória U16 sa umiestnila na prvej priečke.

I. liga mladší žiaci – stred (U13)

MFK Ružomberok – FK Pohronie 4:0 (1:0)
Góly:
Horňák 2, Mikolajčík, P. Konderík

I. liga mladší žiaci – stred (U12)

MFK Ružomberok – FK Pohronie 27:5 (16:5)
Góly RK:
Kelčík 4, Janák 3, Horvát 3, Grujoski 3, Sarkőzi 3, Švalec 3, Caban 3, Kmeť 2, Macík 2, Kováč

I. liga ženy

MFK Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok – Ľubochňa 2:7 (0:5)
Góly RK:
Hrúziková 2, Žihlavníková 2, Sirejová, Ťapajáková, Líšková

Naše futbalistky majú isté tretie miesto.

I. liga dorastenky (WU19)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok – Ľubochňa 0:15 (0:8)
Góly:
Húsková 3, Hudeková 3, Havalec 2, Krúpová 2, Pačanová, Hrúziková, Harezníková, Latiaková, Žihľavníková

I. liga žiačky (WU15)

MFK Zemplín Michalovce – MFK Ružomberok – Ľubochňa 1:3 (0:2)
Góly RK:
Palušáková, Michalicová, Lauková

Turnaje

Starší žiaci U14 sa od piatku zúčastnili medzinárodného turnaja O pohár Jožky Silného v Kroměříži. V silnej konkurencii 24 družstiev z Česka, Poľska a Slovenska sme obsadili pätnáste miesto.

SFC Opava – MFK Ružomberok 0:0 na 11m 2:3

Samuel Lacko (tréner MFK Ružomberok U14): Skvele zorganizovaný turnaj, v ktorom sa naši chlapci mohli porovnať s výbornými futbalovými akadémiami. Ukázalo sa, že ak chceme byť konkurencieschopní a udržať krok s tými najlepšími, musíme sa zlepšiť hlavne v agresivite v osobných súbojoch, technických zručnostiach vykonávaných vo vysokom tempe a byť schopní toto tempo udržať počas celého zápasu. Pre nás to bola výborná skúsenosť.

Prípravkári mali vo štvrtok rušný deň. Tím U11 sa rozdelil na dva výbery. Jedno družstvo zvíťazilo v Liptovskej Lúžnej 4:1 a zaistilo si prvenstvo v Kormanovom pohári. Druhý tím hral rovnako ako hráči z kategórií U10, U9 a U8 v Černovej ligu prípraviek s Námestovom.

Kategória U11 sa v sobotu zúčastnila na turnaji v Dudinciach. Ružomberský tím v skupine vyhral nad rovesníkmi z klubov MFK Dukla Banská Bystrica, Bánk-Dalnoki Akadémia aj ŠK Slovan Dudince. V semifinále prešiel cez RSC HAMSIK ACADEMY, vo finále podľahol Slovanu Bratislava a obsadil druhé miesto. Najlepším hráčom turnaja sa stal náš futbalista Daniil Tokovchuk, prevzal ocenenie z rúk Róberta Polievku.

Tím U10 v nedeľu hral na hlavnom ihrisku nášho štadióna s Dolným Kubínom a Duklou Banská Bystrica. „Videli sme veľmi dobré výkony a krásne akcie našich detí. Chlapci aj dievčatá, ktoré sú v našom družstve, veľmi dobre pristupujú k tréningovému procesu, zápasom a toto bolo pre nich odmenou, že si mohli zahrať na hlavnom ihrisku, na ktorom hrávajú ich vzory. Ďakujeme klubu, že nám to umožnil,“ zhodnotil podujatie tréner ružomberskej „desiatky“ Branislav Ružička.