22.1.2024

Výsledky mládežníckych tímov

Minulý týždeň mali naše mládežnícke tímy na programe ďalšie prípravné stretnutia a turnaje.

Prípravné zápasy

MFK Ružomberok U19 – Vasas Budapešť U19 2:2 (1:1)
Góly RK: Filipiak, Sásik

Miroslav Droppa (tréner MFK Ružomberok U19): Dnes sme odohrali výborný zápas proti súperovi z Maďarska. Chlapci sa prezentovali sebavedomo v ofenzíve, keď sme si vypracovali hlavne v prvom polčase viac výborných gólových situácií. Škoda, že sme v prvom polčase nezlomili súpera a nedoviedli zápas do víťazného konca. Súper sa dostal v prvom polčase do jednej príležitosti a vybojoval pokutový kop, ktorý premenil. Po krídelnej akcii sme vyrovnali Filipiakom a v druhom polčase sme otočili výsledok po krásnej akcii Sásikom. Škoda nepozornosti v krídelnom priestore, kde sme súpera nechali centrovať loptu a nepostrážili sme si jedného hráča, ktorý vyrovnal. Ďakujem hráčom za dobrú reprezentáciu klubu na medzinárodnej úrovni.“

Turnaje

Kategória U11 sa včera rozdelila na dva tímy. Jedno družstvo sa zúčastnilo na turnaji v Prešove, kde štartovali mládežníci z domáceho Tatranu Prešov, Spišskej Novej Vsi, Michaloviec, Bardejova a RSC HAMSIK ACADEMY. Druhý výber sa predstavil na turnaji v Liptovskom Mikuláši, kde obsadil v konkurencii Dolného Kubína, Podbrezovej, Kežmarku, Popradu a domáceho Liptovského Mikuláša prvé miesto. Individuálne ocenenie si odniesol Šimon Lehotský, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho brankára.

Dorastenky WU19 uplynulý týždeň cestovali na turnaj do Krupiny, kde po výhrach nad Nitrou (3:2), Banskou Bystricou (4:0) aj Komárnom (3:0) a prehre s Myjavou (1:3), obsadili druhé miesto.