Mladší žiaci U12 vytvorili na turnaji v Stankovanoch dve družstvá, s ktorými obsadili prvé dve pozície. „Obidva tímy vyhrali skupinu aj semifinále a stretli sa vo finále. Víťaz bol len jeden. Pre nás ale nie je podstatné, ktorý tím to bol, ale že sme si zahrali finále proti sebe. Bol to pekný futbalový okamih. Hráčom gratulujeme a ďakujeme za skvelý rok. Už teraz sa tešíme na novú cestu v U13,“ pochválil svojich zverencov tréner Peter Kiša.
V záverečnom kole I. triedy žiakov U13 sa stretli dva naše tímy, keď si chlapci z U11 zmerali sily s dievčatami z WU13 Tím. U11 si počas celej sezóny veľmi dobre počínal s o dva roky staršími súpermi, keď obsadil konečné druhé miesto. Náš výber získal 44 bodov, rovnako ako prvá Štiavnička.
Najstaršia prípravka U11 sa zúčastnila na turnaji v Kanianke, kde v konkurencii rovesníkov z Dukly Banská Bystrica, Zlatých Moraviec, Zvolena, Liptovského Mikuláša, domácej Kanianky, Častkoviec, Prievidze, Dubnice, Handlovej a Považskej Bystrice obsadila druhé miesto. Najlepšou hráčkou turnaja sa stala naša futbalistka Katka Tóthová. Za ružomberský výber nastúpili aj traja chlapci z U10.
Následne v nedeľu odohral tím U11 v Martine posledný tohtosezónny turnaj. Naša najstaršia prípravka si zmerala sily s rovesníkmi zo Vsetína, Košickej Novej Vsi, Levíc, Spišského Bystrého, Pustého Čemerného a s dvomi družstvami domáceho Martina.
Kategória U9 ukončila sezónu na domácom turnaji Ruža Cup v Bešeňovej, kde sa rozdelila na dve družstvá a zmerala si sily s tímami z celého Slovenska. Sympatické podujatie svojou účasťou podporili aj hráči A-mužstva Alexander Selecký, Dávid Húska a Marián Chobot, ktorí okrem autogramiády taktiež odovzdávali aj ocenenia pre malých futbalistov a futbalistky. Prvé miesto obsadili prípravkári z Púchova. Najlepším strelcom turnaja sa stal náš hráč Lukas Albín Stankoviansky. „Chcel by som vyzdvihnúť celý kolektív od hráčov po rodičov, ktorí sa podieľali na výbornej organizácii turnaja. Takisto by sme sa chceli poďakovať klubu zato, že náš turnaj podporil,“ spokojne konštatoval tréner Samuel Raček.
Dievčatá z WU15 sa predstavili na zaujímavo obsadenom medzinárodnom turnaji FOSFA Břeclav Cup, kde v prvý deň vyhrali nad Spartou Praha 3:0, prehrali s Petržalkou 0:2, zdolali Duklu Banská Bystrica 1:0 a podľahli Zbrojovke Brno 1:3. Z druhého miesta v skupine tak postúpili do zlatej skupiny, kde na druhý deň hrali so Slaviou Praha, Košicami, Petržalkou a Tatranom Prešov, pričom obsadili konečné piate miesto.
Titulná foto: Michal Levocký








