19.7.2021

Výsledky prípravných zápasov našich dorastencov

Naši dorastenci absolvovali cez víkend víťazné prípravné stretnutia s Podbrezovou a mladší dorast U17 uspel aj počas týždňa v zápase s Karvinou.

U19 FK Železiarne Podbrezová – MFK Ružomberok 3:4
Góly RK: Záhradník 2, Jurina, Jokel

Miroslav Latiak (tréner MFK Ružomberok U19): Odohrali sme druhý zápas v príprave. Od úvodu stretnutia mali miernu prevahu domáci. Táto prevaha súvisela s naším slabým pohybom a slabou agresivitou v osobných súbojoch. Aj keď sme sa dostali k lopte, často sme ju stratili po nepresnej prihrávke. Domáci vyťažili zo svojej prevahy dva góly. Do zápasu sme sa dostali až po prestriedaní v šesťdesiatej minúte. Hráči čo prišli na ihrisko priniesli oživenie hlavne v útoku. Podarilo sa nám zápas otočiť a vyhrať. Víťazný gól sa nám podarilo streliť v poslednej minúte. Musím chalanov pochváliť zato, že išli za víťazstvom do konca zápasu. Určite ale nemôžem byť spokojný ako sme si plnili taktické pokyny. V tomto sa určite musíme zlepšiť ak chceme byť úspešní.“

U17 MFK Karviná – MFK Ružomberok 1:6
Góly RK: Jendroľ 2, Mĺkvik, Lukášik, Kútnik, Szijjártoó

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): Sme vďační za medzinárodnú konfrontáciu v tejto náročnej dobe a o to viac sme sa na zápas tešili. Chalani odohrali fyzicky náročné stretnutie, kde súpera doslova "ušprintovali". Teší nás najmä transfer princípov z prvého týždenného mikrocyklu do zápasu a súdržnosť kolektívu kabíny U17.“

U17 MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 8:1
Góly RK: Dolník 2, Probala, Lukášik, Hozza, Mĺkvik, Szijjartoó, Kútnik

Marek Herčut (tréner MFK Ružomberok U17): V náročnom týždni nás čakal už druhý zápas, v ktorom sme nechceli podliezť latku, ktorú sme si nastavili v zápase s Karvinou. Spoločným menovateľom všetkých hráčov nášho tímu bola najmä agresivita, ktorou sme súpera dokázali eliminovať. Teší nás psychická odolnosť po inkasovanom góle na 0:1 v úvode a taktiež široké spektrum strelcov gólov.“

U16 MFK Ružomberok – FK Železiarne Podbrezová 5:4 (2:1)
Góly RK: Lopušek 2, Michlík, Mikušiak, Bohunčák