21.7.2019

Gólové vykúpenie v nadstavenom čase + FOTO, VIDEO

V nedeľu 21. júla 2019 odohral Ružomberok domáci zápas prvého kola Fortuna ligy s Nitrou.
1:0 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
1. kolo, 19:00
MFK Ružomberok vs FC Nitra

MFK Ružomberok: Krajčirík – Čurma, Maslo, Twardzik (70. Jonec), Mojžiš – Qose, Takáč – Gerec, Kostadinov, F. Hašek (85. Regáli) – Novotný (57. Brenkus)

FC Nitra: Šípoš – Kuník, Dubeň, Farkaš, Šurnovský – Magda, Bilovský, Podhorin (80. Štefanec), Chobot (75. Ristovski) – Gatarić, Tancík (51. Fabiš)

Gól: 90+2. Takáč

Žlté karty: 48. Maslo, 90. Regáli – 39. Podhorin, 53. Kuník, 90. Štefanec

Rozhodovali: Sedlák – Štrbo, Ferenc

Diváci: 1530

V 11. minúte rozvlnil sieť Takáč, lenže gól neplatil pre ofsajd. O šesť minút neskôr zahrávali Liptáci roh a po ňom Qose hlavičkoval tesne nad brvno. V 39. minúte hostia zblokovali Novotného zakončenie z uhla na rohový kop a tým sa odštartoval domáci tlak. Po rohovom kope Šípoš vyrazil Haškovu strelu spoza šestnástky, ktorá smerovala presne k žrdi. Krátko na to po Takáčovom centri Mojžiš hlavou rozozvučal brvno a následne Gerec už prekonal brankára, no jeho strelu v poslednej chvíli vykopol z bránkovej čiary obranca.

Aj v druhom polčase boli aktívnejší domáci hráči, no futbalisti spod Zobora ich dlho nepúšťali do šancí. Ružomberská snaha doviesť zápas do víťazného konca bola napokon korunovaná v nadstavenom čase, kedy striedajúci Brenkus našiel prihrávkou Takáča, ktorý si poradil s brankárom a poslal loptu do siete – 1:0. V samom závere mohol výsledok ešte prikrášliť Kostadinov, lenže z diaľky netrafil opustenú bránu hostí. Toto zaváhanie ho však nemuselo až tak mrzieť, pretože Ruža sa po výhre 1:0 teší v prvom kole z plného bodového zisku.

Ján Haspra (tréner Ružomberka): „V prvom rade chcem povedať, že som nesmierne šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť v tomto zápase, ktorý bol veľmi ťažký, lebo súper z Nitry sa na nás najmä takticky veľmi dobre pripravil. Jeho výkon bol na hrane možností. Hral veľmi bojovne. Aj my sme sa mu v tomto vyrovnali, ale potýkame sa už tretí zápas s jedným veľkým problémom, s premieňaním šancí. Potvrdil sa aj dnes. V prvom polčase bola veľmi dobrá pasáž, keď sme mohli súpera zlomiť gólom pred koncom polčasu, ale nepodarilo sa nám to. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zápas rozhodnúť, ale minúty pribúdali veľmi rýchlo. Naša nervozita rástla a rástla. V závere sme boli v niektorých fázach bezradní, pretože fakt skladám dole klobúk pred tým, čo súper predviedol v defenzíve, ale nakoniec sa šťastie priklonilo ku nám. Dnes to bolo o šťastí. Tri body zostali u nás po výkone, ktorý mal kvalitné fázy aj menej kvalitné. Potýkame sa s ďalším problémom. Opustili nás hráči z krídelných priestorov. Vieme o kom rozprávame – Peťo Gal Andrezly a Erik, čiže tam máme trošku problém, pretože hráči, ktorí tam zaskakujú nie sú zvyknutí na tieto posty, ale dúfam, že časom sa to naučia a budeme aj v týchto priestoroch nebezpeční.“

Marián Süttö (tréner Nitry): „Myslím si, že výsledok je spravodlivý. Domáci išli viac za gólom. Nakoniec sa im ho v závere podarilo dať po našej hrubej chybe. My máme svoje problémy. Skladáme mužstvo a keď nám vypadol dôležitý článok v strede pola Podhorín, tak sme ho nedokázali nahradiť. Jednoducho tí náhradníci, ktorí tam hrali ho nedokázali nahradiť. Tá situácia prišla aj kvalitou súpera a dohrali to do gólu. Treba úprimne a pravdivo priznať, že v prvom polčase mali náznaky, mali dve-tri gólové možnosti. My sme mali možno jednu pološancu, čo je málo aj keď si vysoko cením individuálne výkony a bojovný výkon z našej strany. Chlapci sa snažili. Jednoducho nám dnes nebolo súdené zbierať body. Takže uvidíme, čo bude ďalej.“