14.6.2019

Juniori oslávili úspešnú sezónu presvedčivým víťazstvom + FOTO, VIDEO

V piatok 14. júna 2019 sa juniori rozlúčili so sezónou domácim zápasom 28. kola 3. ligy Stred so Žarnovicou.
7:0 (2:0)
28. kolo, 17:30
MFK Ružomberok vs MFK Žarnovica

MFK Ružomberok: Kohár (46. Červeň) - Kojnok (79. Hrdina), Gallo, Filinský, Ducár, Legnani, J. Kudlička (72. Švec), Zsigmund (66. Dopater), Brenkus (66. Sapara), Múdry, M. Bobček

MFK Žarnovica: Straka - Blahút, Blaho (43. Čierťaský), Nitško, Suslov, Antošík, Laurov, Pidruchnyi, Urgela, Kovchar, Štefanka

Góly: 34. a 55. Brenkus, 43. M. Bobček, 53. Zsigmund (z 11m), 59. a 76. Legnani, 85. Švec

Rozhodovali: Kuteľ - Burger, Kosturský

Diváci: 380

Keďže juniori si vybojovali prvenstvo v súťaži už v predstihu, trofej a medaily dostali hráči a členovia realizačného tímu ešte pred úvodným hvizdom. Skóre duelu otvoril v 34. minúte Adam Brenkus – 1:0 a o sedem minút neskôr sa zapísal do streleckej listiny aj Marek Bobček – 2:0.

V 53. minúte zvýšil Marek Zsigmund z pokutového kopu domáci náskok na rozdiel troch presných zásahov. Už po dvoch minútach vyzvŕtal súperovu obranu Adam Brenkus, ktorý zaznamenal svoj druhý gól v stretnutí – 4:0. V 59. minúte skóroval Arthur Angelo Legnani a aj tento futbalista sa dočkal druhého presného zásahu, keď v 76. minúte zvýšil na 6:0. Bodku za stretnutím dal v 85. minúte striedajúci Rastislav Švec, ktorý uzavrel stav na konečných 7:0.

Tím MFK Ružomberok juniori zaznamenal v práve skončenej sezóne 21 víťazstiev, 5 remíz a 4 prehry. So ziskom 68 bodov a vysoko aktívnym skóre 78:23 sa stal s prehľadom víťazom 3. ligy Stred. Našim futbalistom gratulujeme k úspešnej sezóne!