Krajské derby s piatimi gólmi, úspešnejší boli Šošoni

V 2. kole Fortuna ligy sa Ružomberok predstavil na pôde Žiliny.

MŠK Žilina: Volešák – Mabouka, Vavro, Králik, Letić – Pečovský – Diaz, Škvarka (90.+ Káčer) – Špalek, Otubanjo, Hlohovský (80. Vallo)

MFK Ružomberok: Macík – P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak, Kupec – Nagy, Ďubek (69. Faško) – Gal Andrezly, Chrien (57. Daniel), Mareš – Lačný (75. Sapara)

Góly: 11. a 38. Otubanjo, 70. Hlohovský - 33. Chrien, 81. Mareš

Žlté karty: 79. Hlohovský, 84. Špalek

Rozhodovali: Vlk – Balko, Kováč

Diváci: 2891

Domáci hráči si vypracovali prvú šancu v 11. minúte, keď Diazovu nezištnú prihrávku gólovo zužitkoval Otubanjo – 1:0. Po jedenástich minútach našiel Mareš centrom z rohu na vzdialenejšej žrdi Kružliaka, no ten hlavičkoval vedľa brány. V ďalšom priebehu sa hlásili o slovo domáci, lenže dve strely Škvarku a strelecký pokus Otubanja mierili nad a projektil Hlohovského spoza veľkého vápna nepustil do siete Macík. V 33. minúte prišla ružomberská odpoveď. Gal Andrezly prešiel do pokutového územia, vylepšil si pozíciu, vystrelil, brankár neudržal loptu v náručí a Chrien ju dopravil do brány – 1:1. Rovnovážny stav však vydržal len päť minút a Otubanjo svojím druhým gólom v žilinskom drese vrátil Šošonov do vedenia – 2:1. Následne si Macík poradil s ďalším zakončením Otubanja a strelou Mabouku. Nožničkami pohrozil Diaz a krátko pred koncom Škvarka spoza šestnástky tesne minul ružomberskú svätyňu.

Na začiatku druhého dejstva Škvarka strelou z vnútra pokutového územia nastrelil obrancu a Otubanjo namieril z hranice šestnástky k žrdi, ale Macík si dal pozor. V 58. minúte mohli udrieť Liptáci, lenže Mareš v dobrej pozícii zo sedemnástich metrov namieril tesne nad. V 70. minúte sa tímu spod Dubňa podarilo zvýšiť svoj náskok, keď Hlohovský poslal krížnu strelu k vzdialenejšej žrdi – 3:1. Po jedenástich minútach Ružomberčania zdramatizovali záver stretnutia, kedy Mareš znížil na 3:2. V 85. minúte Macík zneškodnil nebezpečný pokus Škvarku a tak Liptáci stále dýchali svojmu súperovi na chrbát. V nadstavenom čase čelil domáci gólman strele Petra Masla z ťažkého uhla, ale vyrazil ju a zápas sa skončil víťazstvom Žiliny 3:2.

Adrián Guľa (tréner Žiliny): ,,Výborná atmosféra, nadštandardný zápas, päť gólov. Z našej strany to chcelo uzavrieť zápas o niečo skôr, ale aj o tom je futbal, že sa poučíme zo situácie, ktorá nastala v predošlom zápase. Chlapci záver zvládli, víťazstvo je cenné. Ďakujem fanúšikom za podporu, a keď budú chlapci v takomto tempe a intenzite pracovať a skvalitníme finálny center, tak bude mať naše mužstvo veľkú silu."

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): ,,Futbal sa v dobrej kulise a tempe musel divákom páčiť. Svojou mierou sme k tomu prispeli aj my. Mrzí ma, že sme v prvom polčase viac nevyužili zo situácií, ktoré sme mali. Dva góly, ktoré sme dali, bohužiaľ nestačili na body. Odchádzame smutní, ale som presvedčený, že prídu zápasy, v ktorých sa budeme usmievať."