21.4.2019

Na Tehelnom poli sa skončila naša séria bez prehry + VIDEO

V nedeľu 21. apríla 2019 odohral Ružomberok zápas piateho kola nadstavbovej časti Fortuna ligy na pôde Slovana Bratislava, ktorý už predchádzajúci víkend definitívne rozhodol o zisku majstrovského titulu.
3:2 (1:0)
Nadstavba, 15:00
ŠK Slovan Bratislava vs MFK Ružomberok

ŠK Slovan Bratislava: Greif - Apau, Bajrić, Božikov, Suchockij - Ljubičič, Rabiu (82. Nono) - Holman (80. Strelec) - Čavrić (46. Moha), Šporar, Dražić

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, D. Kružliak, Maslo, Madleňák – Takáč (81. Kochan), Qose – Mustedanagić, Kmeť (69. Kostadinov), Gal Andrezly (86. V. Jedinák) – Gerec

Góly: 20. a 62. Šporar (druhý z 11m), 74. Dražić - 48. D. Kružliak, 90. V. Jedinák

Rozhodovali: Chmura - Jenčura, Galo

Diváci: 6845

V 8. minúte prešiel center domácich hráčov k vzdialenejšej žrdi, odkiaľ zblízka hlavičkoval Šporar, no Macík bol na mieste a vyrazil loptu na roh. Po chvíli na opačnej strane dostal Gal Andrezly výbornú prihrávku do šestnástky, lenže vo veľkej šanci prestrelil. V 16. minúte to vyskúšal z uhla Mustedanagić, ale trafil iba bočnú sieť. O tri minúty neskôr Rabiu našiel Šporara, ktorý sa presadil cez ružomberskú defenzívu a otvoril skóre – 0:1. Po šiestich minútach vyslal Čavrić krížnu strelu z hranice šestnástky a tesne minul vzdialenejšiu žrď. V 30. minúte vystrelil Ljubičić spoza veľkého vápna, no pokus smerujúci na stred brány chytil Macík. O dve minúty podobne zakončoval Holman, lenže ani on neprekvapil ružomberského gólmana. V 34. minúte na druhej strane Kmeť prihral na hranicu šestnástky, odkiaľ vystrelil Mustedanagić a Greif chytil jeho zakončenie. Liptáci sa následne usadili na útočnej polovici, no nedostali sa do výraznejšej príležitosti. Naopak, v 39. minúte na opačnej strane Čavrić v šanci napálil loptu do žrde.

Krátko po zmene strán Appau našiel Šporara stojaceho pri jedenástkovom bode, no domáci útočník minul bránu. V 48. minúte Mustedanagić poslal center pred bránu a Dominik Kružliak hlavou vyrovnal na 1:1. Po dvoch minútach sa Rabiu snažil vrátiť Slovan do vedenia, lenže v sľubnej pozícii hlavičkoval tesne vedľa. V 60. minúte nariadil hlavný rozhodca po súboji medzi Ljubičićom a Takáčom v šestnástke hostí pokutový kop pre tím z hlavného mesta. Loptu si postavil na biely bod Šporar a hoci Macík vystihol smer strely, slovinský futbalista predsa rozvlnil sieť – 2:1. Po chvíli získal Ružomberok priamy kop a Mustedanagićovu tečovanú strelu chytil Greif. V 71. minúte Mustedanagić vystrelil spoza veľkého vápna, lenže namieril tesne vedľa. Vzápätí na opačnej strane Suchockij krížnou strelou tesne minul ružomberskú bránu. V 73. minúte vypálil Madleňák z ťažkého uhla a Greif vyrazil loptu na rohový kop. Po tejto štandardnej situácii sa však domáci ubránili a išli do rýchleho protiútoku, z ktorého Dražić nekompromisne zvýšil ich náskok na 3:1. V 76. minúte vystrelil Gal Andrezly k bližšej žrdi a domáci brankár bol na mieste. Krátko na to na opačnej strane Macík vyrazil nebezpečnú strelu Mohu. V 81. minúte Mustedanagić strieľal z priameho kopu a Greif aj s prispením obrany napokon zneškodnil zakončenie futbalistu z Bosny a Hercegoviny. Ten istý hráč mal šancu aj o dve minúty neskôr, kedy neusmernil medzi tri žrde Qoseho zakončenie spoza pokutového územia. V 87. minúte Dražić vystrelil spoza veľkého vápna nad brvno. Po troch minútach Kostadinov prihral pred bránu Jedinákovi a ten znížil na 3:2. V nadstavenom čase si už však domáci postrážili tesný náskok, ako aj celosezónnu neporaziteľnosť. Naopak Ružomberok ukončil svoju jedenásťzápasovú sériu bez prehry.