10.12.2017

Napriek viacerým šanciam, tesná prehra + FOTO, VIDEO

V poslednom jesennom 19. kole Fortuna ligy, odohral Ružomberok domáci zápas so Slovanom Bratislava.
0:1 (0:0)
Štadión pod Čebraťom, Ružomberok
19. kolo, 14:00
MFK Ružomberok vs ŠK Slovan Bratislava

MFK Ružomberok: Macík – D. Kružliak, J. Maslo, Jonec – Daniel, Qose, Kochan (77. Sapara), Gal Andrezly (82. Kunca), Pikk – Gerec, Haskić

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Čikoš, Rundič, Božikov, Sekulić (C) – Droppa, Savičevič – Čavrić (86. Kubík), Holman (83. Vittek), Oršula – Mareš (90. Laczkó)

Gól: 64. Oršula

Žltá karta: 65. Jonec

Rozhodovali: Sedlák – Benko, Hrčka

Diváci: 1366

Ruža mala veľkú šancu na otvorenie skóre v 13. minúte, lenže Gal Andrezly po Danielovej prihrávke namieril z vnútra veľkého vápna tesne nad brvno. Po piatich minútach sa o slovo prihlásili hostia, kedy Rundić spoza šestnástky tesne minul. V 21. minúte zakončoval Haskić, ale Božikov zblokoval jeho strelu. O osem minút neskôr Haskić obral Božikova o loptu, no pred Greifom volil miesto strely ešte prihrávku na spoluhráča a tá mu vôbec nevyšla podľa jeho predstáv. V 38. minúte napriahol spoza pokutového územia Mareš a Macík bol na mieste. O štyri minúty mal opäť prácu domáci gólman, keď po rohovom kope nepustil do siete Božikovovu hlavičku.

Na začiatku druhého dejstva sa po pravej strane šestnástky predral k zakončeniu Mareš, lenže strelou z uhla rozvlnil sieť len z vonkajšej strany. V 54. minúte zahrávali hostia rohový kop a hlavička Božikova letela nad. Po šiestich minútach zahrávali Ružomberčania rohový kop a Danielov center napokon prešiel až pred Jána Masla, ktorý hlavičkoval tesne nad brvno. V 64. minúte predviedol Mareš úspešný prienik, pred bránou našiel Oršulu a ten neodmietol ponúknutú šancu – 0:1. Po dvoch minútach získal Slovan priamy kop z nebezpečnej vzdialenosti a Holmanovu strelu zo sedemnástich metrov smerujúcu k žrdi zneškodnil Macík. V 67. minúte Gerec prehlavičkoval bránu hostí. Po sedemnástich minútach mal možnosť zveľadiť náskok tímu z hlavného mesta striedajúci Vittek, ale Macík výborným zákrokom podržal svoje mužstvo. Domáci sa do konca duelu snažili o vyrovnanie, pričom najbližšie bol k tomu Haskić, keď v 89. minúte po Saparovom rohu a následnom závare v pokutovom území tesne minul bránu. Keďže sa Ružomberčanom nepodarilo vyrovnať, ukončili svoju desaťzápasovú sériu bez prehry a s rokom 2017 sa rozlúčili prehrou 0:1.

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Zápas sme prehrali v prvom polčase. Tam sme si vypracovali dostatok šancí na to, aby sme sa ujali vedenia alebo sme išli do dvojgólového náskoku. Bol som presvedčený, že by sme zápas zvládli a zvíťazili by sme. Sú aj také zápasy, súper využil svoju šancu, my nie. Na druhej strane hráčom absolútne nemám čo vyčítať. Celý zápas poctivo odjazdili, bola tam kvalita, vypracovali sme si šance, ale v šestnástke sme neboli dostatočne dôrazní. Hráčom naozaj niet čo vyčítať. Skôr naopak sa im za celý kalendárny rok poďakujem, pochválim celú kabínu, lebo fungovali perfektne. Ružomberok prežil pekný futbalový rok. Som stopercentne presvedčený, že nás táto prehra, napriek tomu, že je v poslednom zápase pred prestávkou, nepoloží a že psychicky nebudeme dole, ale naopak budeme ešte naštartovanejší v jarnej sezóne.“

Martin Ševela (tréner Slovana Bratislava): „Základom nášho dnešného úspechu bola poctivá defenzíva. Pokiaľ sa nám podarí ustrážiť nulu, tak kvalitu smerom do ofenzívy máme takú, že sa nám podarí streliť minimálne jeden gól. V prvom polčase bol lepší súper, mal tam aj nejakú šancu a my sme začali až v druhom polčase, kde sme sa vyrovnali v agresivite a súbojoch domácemu tímu. Bolo to o jednom góle, kto by ho dal, môže strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Nám sa to podarilo po individuálnej akcii Jakuba Mareša a hlavne dôraze Filipa Oršulu v pokutovom území. Samozrejme je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Povedal som to na taktickej príprave pred zápasom. Pokiaľ sa nám podarí zvíťaziť, zostávame ešte v hre o titul, pokiaľ by bol iný výsledok tak, nebolo by to vôbec dobré a šance by boli pre nás len minimálne. Je výborné, že sa nám podarilo ísť pred koncom jesennej časti do prestávky s víťazstvom. Hlavne po psychickej stránke to urobí strašne veľa pre mužstvo. V opačnom prípade by to nebolo nič pozitívne. Sme radi za tri body, dostali sme sa pod čelo tabuľky, takže sme veľmi šťastní.“